Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" w Zielonej Górze
Zapraszamy na trzecie już otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka". Tym razem zawitamy do Zielonej Góry. O "Biuletynie Polonistycznym" opowie Mariola Wilczak. Spotkanie odbędzie się w Auli C na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (al. Wojska Polskiego 69).
O Wydziale Humanistycznym i Instytucie Filologii Polskiej UZ:
Wydział Humanistyczny to największa jednostka naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kształci specjalistów w dziedzinie nauk humanistycznych. Systematycznie poszerza ofertę edukacyjną dla kandydatów na studia, przede wszystkim poprzez uruchamianie nowatorskich i interdyscyplinarnych kierunków. Prowadzi trzystopniowy system kształcenia: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Strukturę organizacyjną Wydziału tworzą: Instytut Filologii Polskiej, Instytut Filologii Germańskiej, Instytut Neofilologii, Instytut Filozofii, Instytut Historii, Instytut Politologii.
Instytut Filologii Polskiej kształci polonistów, wspomaga również lubuskie i ogólnopolskie środowisko dziennikarskie i twórcze. Funkcję dyrektora Instytutu pełni dr hab. Marzanna Uździcka, prof. UZ. W obrębie poszczególnych zakładów i pracowni naukowych są prowadzone sprofilowane badania dotyczące następujących obszarów:
- język polski w ujęciu historycznym i współczesnym;
- zagadnienia stylistyki, onomastyki i dialektologii;
- literatura polska w jej dziejowym rozwoju;
- obiegi literatury;
- zagadnienia bibliologii i edytorstwa;
- teoria i antropologia literatury;
- tożsamość narodowa i treści kształcenia w nowoczesnej dydaktyce literatury i języka polskiego;
- medioznawstwo oraz komunikacja społeczna i medialna.
Informacje o Wydziale Humanistycznym i Instytucie Filologii Polskiej są dostępne na oficjalnej stronie UZ: http://www.wh.uz.zgora.pl/ oraz http://www.ifp.uz.zgora.pl/.
_______________________________________________________________________________________
Spotkania z cyklu "Tour de Polonistyka" są otwarte dla badaczy, studentów, uczniów i wszystkich zainteresowanych.
Podczas spotkań:
· omówimy sposób działania, dostępne funkcjonalności, możliwości i perspektywy rozwoju "Biuletynu Polonistycznego",
· zaprezentujemy goszczący nas wydział/instytucję na przykładzie informacji zawartych w "Biuletynie Polonistycznym",
· przedstawimy osobę Redaktora-koordynatora,
· zaprosimy Państwa do rozmowy, wysłuchamy uwag i odpowiemy na pytania.
Jeszcze przed wakacjami odwiedzimy:
25 maja (godz. 13.00, sala 110) - Instytut Filologii Polskiej, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego
8 czerwca (godz. 12.40, Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter) - Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Serdecznie zapraszamy!
Zespół "Biuletynu Polonistycznego"
autor plakatu: Paweł Ryżko
Information
See also
Otwarte spotkanie "Tour de Polonistyka" na Uniwersytecie Rzeszowskim
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka". Tym razem zawitamy do Instytutu Filologii Polskiej UR. O powstaniu, celach, roli, sposobach działania, możliwościach i perspektywach rozwoju „Biuletynu Polonistycznego” opowie sekretarz redakcji Olga Zakolska.
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (towarzyszące sympozjum "Wielkie Pomorze - wojna i pokój")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka", które odbędzie się w przeddzień szóstej edycji międzynarodowego sympozjum "Wielkie Pomorze" pod hasłem "Wojna i pokój" 26 października 2017 r. w Słupsku . O "Biuletynie Polonistycznym" opowie Mariola Wilczak. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 (Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku, ul. Grodzka 3).
Dzień Jakości Kształcenia w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z "Biuletynem Polonistycznym"
Tym razem Biuletyn Polonistyczny zawita do Kielc.