Event
Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie: "Archiwum Herberta"
Zapraszamy do uczestnictwa w siódmym wykładzie z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie", zatytułowanym "Archiwum Herberta", który odbędzie się we wtorek 14 grudnia 2021 o godz. 17.30 w Książnicy Pomorskiej w Szczcinie w Sali im. prof. H. Markiewicza, a dodatkowo będzie transmitowany na stronie facebook.com/ksiaznicapomorska
Limit sanitarny: 10 osób na sali.
Transmisja online: https://fb.me/e/20iqQ5Mup
Bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie: https://app.evenea.pl/event/archiwumherberta/
Information
See also
Rola dotyku we współczesności. Kultura i literatura / wykład prof. dr hab. Anny Łebkowskiej z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie"
W latach 2008 - 2011 Książnica Pomorska zakupiła, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, liczącą ok. 40 tys. woluminów bibliotekę naukową prof. Henryka Markiewicza, wybitnego polskiego literaturoznawcy. Oprócz księgozbioru pozyskane zostały także rękopiśmienne archiwalia i korespondencja.
Mówić, czytać, klikać? Rewolucja komunikacyjna i jej następstwa
Pierwszy wykład pt. "Mówić, czytać, klikać? Rewolucja komunikacyjna i jej następstwa" z cyklu "Przekroje i zbliżenia. Wykłady Markiewiczowskie" wygłosi prof. Andrzej Mencwel z Uniwersytetu Warszawskiego.
Norwid. Propedeutyka - wykład online prof. dr hab. Andrzeja Fabianowskiego
Podczas webinaru, który odbędzie się w ramach projektu Ośrodka Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych "Dwustulecie polskiego romantyzmu", prof. dr hab. Andrzej Fabianowski z Uniwersytetu Warszawskiego przybliży własną, autorską wizję twórczości Cypriana Norwida zawartą w niedawno wydanej książce Sonata norwidowska.
Uniwersytet Polonistów: „»Anoreksja prawdy«. Jak żyć i myśleć w kulturze postprawdziwości?” prof. dr hab. Krzysztof Wieczorek
28 lutego w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbędzie się trzecia odsłona projektu "Uniwersytet Polonistów"! Wykład pt. „»Anoreksja prawdy«. Jak żyć i myśleć w kulturze postprawdziwości?” wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Wieczorek. Zachęcamy!