Event
Spotkanie z Autorem – Rozmowy przy Kawie
”Spotkanie z Autorem – Rozmowy przy Kawie” – to nowy cykl spotkań organizowany przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu Szczecińskiego .Gościem specjalnym będzie dr Konrad Wojtyła autor książki „Anty-antychryst? Wojaczek religijny”. Spotkanie obędzie w dniu 17.06.2021 godz. 18:00 w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nauk Przyrodniczych US sala 317, III piętro.
Szkoła Doktorska US zaprasza na ” Spotkanie z Autorem – Rozmowy przy Kawie”
Na rynku wydawniczym ukazała się właśnie książka krytyczno-literacka Konrada Wojtyły – „Anty-antychryst? Wojaczek religijny”, której wydanie zbiega się z 50. rocznicą śmierci jednego z najważniejszych współczesnych polskich autorów określanych mianem „poetów wyklętych”. Blisko 500-stronicowa publikacja powstała w oparciu o dysertację doktorską obronioną z wyróżnieniem w Instytucie Literatury i Nowych Mediów US.
Szczecińska premiera książki odbędzie się w czwartek 17 czerwca, o godz. 18.00, w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego – sala 317 (3 piętro).
W spotkaniu, które poprowadzi dr hab. Piotr Michałowski (prof. US), wezmą udział również: dr hab. Piotr Krupiński (prof. US) – Dyrektor Instytutu Literatury i Nowych Mediów oraz ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki (prof. US) – Dziekan Wydziału Teologicznego. Organizatorami są: Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego i Radio Szczecin.
Zasadniczym celem Wojtyły jest ukazanie twórczości Rafała Wojaczka jako religijnej. Ten aspekt dzieła, mimo incydentalnych prób, pozostawał przez lata poza obszarem zainteresowań krytyków. Samobójstwo oraz legenda poety skutecznie przesłoniły to, co pozwala rozpatrywać jego pisarstwo w aspekcie religijnym, rozumianym szerzej, niż wskazuje podstawowy zakres definicji „poezji religijnej”.
Information
See also
Debata z cyklu "Colloquia Erasmiana"
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Colloquia Erasmiana, tym razem wokół książki dra hab. Piotra Krupińskiego, prof. US – „Co się śni zwierzętom? Eseje z pogranicza zoofilologii i psychoanalizy”. Debata odbędzie się 17 maja br. o godz. 18:00, na platformie Microsoft Teams.
Światowy Dzień Książki na Uniwersytecie Szczecińskim
Instytut Literatury i Nowych Mediów Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza 24 kwietnia 2023 r. na Światowy Dzień Książki, podczas którego będzie możliwość poznania szczecińskich autorów oraz wzięcia udziału w dyskusji o literaturze.
Debata z cyklu "Colloquia Erasmiana"
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Colloquia Erasmiana”, tym razem wokół książki Pani Profesor Agnieszki Matusiak „Wyjść z milczenia. Dekolonialne zmagania kultury i literatury ukraińskiej XXI wieku z traumą posttotalitarną”. Debata odbędzie się 7 kwietnia br. (czwartek), o godz. 18:00 na platformie MS Teams.
IV Doktorancko-Studenckie Seminarium Naukowe pt. „Nie wszyscy tak samo rozumiemy słowa. O potrzebie negocjowania znaczeń wyrazów w komunikacji (religijnej)”
Interdyscyplinarne Laboratorium Badań nad Chrześcijaństwem, Instytut Nauk Teologicznych US wraz z Interdyscyplinarnym Kołem Szkoły Doktorskiej US zaprasza wszystkich doktorantów i studentów do uczestnictwa w IV Doktorancko-Studenckim Seminarium Naukowym pt. „Nie wszyscy tak samo rozumiemy słowa. O potrzebie negocjowania znaczeń wyrazów w komunikacji (religijnej)”.