Ekokrytyka i akwakrytyka: między praktyką artystyczną a humanistyką zaangażowaną
Pomimo odmiennego rozłożenia akcentów i punktów widzenia: literaturoznawczyni i badaczki sztuk wizualnych, dyskusja doprowadziła do wspólnych wniosków, związanych m.in. z koniecznością edukacji oraz pogłębienia kompetencji, które pozwolą zrozumieć trudności związane z kryzysem hydrologicznym i klimatycznym.
Pełna treść artykułu podsumowującego spotkanie znajduje się pod adresem internetowym: https://biuletynpolonistyczny.pl/pl/articles/tkanka-pamieci-wobec-zywiolow,350/details.
Information
Related to the event
See also
Seminarium posthumanistyczne
Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ zaprasza 28 lutego (wtorek) o godz. 18.00 (pałac Biedermanna, ul. Franciszkańska 1/5) na seminarium posthumanistyczne, poświęcone książkom
Dni Otwarte Polonistów
Zapraszamy na Dni Otwarte Polonistów, które odbędą się 5.04.2017 na Wydziale Filologicznym w Katowicach. Zapisy na organizowane wydarzenia przyjmujemy pod numerem telefonu 660 178 014 w godzinach 9:00-15:00 do 24.03.2017.
Go East!: Ekokrytyka w Europie Środkowo-Wschodniej
Niepodległość jako projekt i doświadczenie. Literatura, sztuka i myśl społeczno-polityczna lat 1864-1939 wobec problemu narodowej wolności
Katedra Modernizmu Polskiego wraz z Katedrą Muzeologii i Katedrą Literatury XX Wieku na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW, a także Pracownia Historii Dramatu 1864–1939 przy Instytucie Literatury Polskiej Wydziału Polonistyki UW, Instytut Józefa Piłsudskiego Poświęcony Badaniu Najnowszej Historii Polski w Warszawie oraz Archiwum Akt Nowych w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji naukowej pt. Niepodległość jako projekt i doświadczenie. Literatura, sztuka i myśl społeczno-polityczna lat 1864-1939 wobec problemu narodowej wolności, zorganizowanej z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.