Event
Z Internetu do Instytutu - rozmowa ze Stanisławem Wokulskim
Spotkanie w cyklu "Z Internetu do Instytutu"
Koło Naukowe Miłośników XIX wieku im. Prof. Tadeusza Żabskiego zaprasza na nowy cykl spotkań: "Z Internetu do Instytutu".
Podjęte zostaną tematy powiązań XIX wieku z nowymi mediami.
13 grudnia 2019 r. o godzinie 14 w sali 125 rozpoczniemy rozmowę z adminem profilu Stanisława Wokulskiego na Facebooku. Nasz gość podzieli się swoimi doświadczeniami – jak wygląda popularność bohaterów fikcyjnych w Internecie, czym zaskakują go jego obserwatorzy i czego nauczyło go wcielanie się w Stacha z powieści Bolesława Prusa. Rozmowa będzie miała charakter otwarty – zapraszamy wszystkich zainteresowanych studentów.
Będzie możliwość zadawania pytań.
Profil Stanisława Wokulskiego w serwisie Facebook ma ponad 115 tysięcy polubień. Od lat zaglądają na niego licealiści po przeczytaniu "Lalki", ale także wszyscy zainteresowani pozytywizmem czy śmiesznymi memami. Zastanowimy się nad fenomenem profilu Stanisława Wokulskiego na FB.
Information
See also
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".
Wykład otwarty dr Magdalena Kamińska (UAM): Przychodzę, by skraść wasze memy, czyli czy mem może być dobrem kultury? / z cyklu "Poza interfejsem: informatyka i humanistyka"
Laboratorium Cyfrowe Humanistyki Uuniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny wykład z cyklu "Poza interfejsem". Tym razem gościem będzie dr Magdalena Kamińska (UAM), która opowie o internetowych memach i ich roli we współczesnej kulturze (nie tylko) cyfrowej.
Edycja łacińsko-polskich rękopisów z XIV i XV wieku. Zarys projektu / spotkanie z cyklu "Hortus Deliciarum"
Pracownia Łaciny Średniowiecznej Instytutu Języka Polskiego PAN oraz Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu "Hortus Deliciarum".
Filozofia Boga i religii w twórczości Stanisława Lema / Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja studencko-naukowa
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Naukowej “Filozofia Boga i religii w twórczości Stanisława Lema”. Szczególną okazję stanowi 10. rocznica śmierci Pisarza, która wypada w bieżącym roku. Zaproszenie kierujemy do studentów, doktorantów i pracowników naukowych (wszystkich dyscyplin akademickich), zainteresowanych twórczością Stanisława Lema - zarówno jej “poważną” częścią (m.in. "Filozofia przypadku", "Summa techonologiae"), jak i tą bardziej humorystyczną ("Dzienniki gwiazdowe", "Bajki robotów" i in.). Sugerowane obszary badawcze: