Event
„Zeszyty Literackie” – ludzie / historia / współczesność
W czwartek 13 grudnia w Bibliotece im. Wacława Borowego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się spotkanie z członkami redakcji „Zeszytów Literackich”. Swój udział zapowiedzieli m.in.: Barbara Toruńczyk (redaktor naczelna), Marek Zagańczyk (z-ca redaktor naczelnej) i Mikołaj Nowak-Rogoziński (sekretarz redakcji).
Spotkanie będzie jednocześnie premierą 144. numeru „Zeszytów Literackich” i okazją do nabycia wydawnictw Fundacji "Zeszytów Literackich" w atrakcyjnych cenach.
Spotkanie poprowadzi Maciej Libich.
Information
See also
Zaproszenie do publikacji wpółroczniku "Meluzyna. Dawna Literatura i Kultura"
Redakcja półrocznika "Meluzyna. Dawna Literatura i Kultura", afiliowanego przy IBL PAN, zaprasza do publikacji artykułów. Półrocznik figuruje na liście czasopism naukowych MEiN (20 pkt). Czasopismo ma charakter interdyscyplinarny (ukazują się w nim prace poświęcone dawnej literaturze, także historii czy historii kultury). Publikują w nim badacze polscy i zagraniczni, będący na każdym etapie kariery naukowej (zarówno doświadczeni, jak i młodzi). W roku 2021 ukażą się dwa zeszyty. Termin nadsyłania tekstów do zeszytu pierwszego to 30 maja 2021, do zeszytu drugiego 1 września 2021.
Marek Zagańczyk: O pisaniu z podróży / spotkanie z serii "Prelekcje Mistrzów"
Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na pierwszą w Nowym Roku mistrzowską prelekcję. Jej autorem będzie Marek Zagańczyk, który opowie „O pisaniu z podróży”. Spotkanie rozpocznie się 14 stycznia o godz. 11.30 w sali 94 (Plac NZS 1).
Zaproszenie do publikacji w czasopiśmie naukowym "Dydaktyka Polonistyczna"
Redakcja czasopisma naukowego Uniwersytetu Rzeszowskiego „Dydaktyka Polonistyczna” (poprzedni tytuł: „Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego. Seria Filologiczna. Dydaktyka”) serdecznie zaprasza do współpracy dydaktyków, literaturoznawców, językoznawców oraz kulturoznawców – doświadczonych badaczy, doktorantów oraz nauczycieli.
Spotkanie z Katarzyną Kuczyńską-Koschany nt. książki "Skąd się bierze lekcja polskiego?"
Oddział Łódzki Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza oraz Zakład Literatury i Tradycji Romantyzmu UŁ mają przyjemność zaprosić na spotkanie z Katarzyną Kuczyńską-Koschany, dr hab. prof. UAM w Poznaniu, poświęcone jej książce Skąd się bierze lekcja polskiego? Scenariusze, lektury, interpretacje. Rozmowę z Autorką poprowadzi dr Anita Jarzyna.