Konkurs
Konkurs im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma ogłosił IX edycję Konkursu, którego celem jest wyłonienie najlepszych spośród nadesłanych prac doktorskich i magisterskich, przyczynienie się do utworzenia centralnej informacji o stanie badań nad historią i kulturą Żydów w Polsce, promocję wiedzy o Żydach i Izraelu oraz jej badaczy, wkład w rozwój polskiej humanistyki.
Pracę konkursową mogą zgłosić: autor, promotor lub władze Uczelni, każdorazowo za zgodą autora. W przypadku pracy zbiorowej, konieczne jest załączenie pisemnej zgody wszystkich autorów danej pracy.
Zgodnie z Regulaminem praca konkursowa musi być napisana w języku polskim lub (w przypadku prac napisanych w językach obcych) być obroniona na polskiej uczelni. Na konkurs mogą być zgłaszane tylko prace obronione nie wcześniej niż 3 lata kalendarzowe od daty ogłoszenia konkursu.
Praca na Konkurs może być zgłoszona tylko raz – niedopuszczalne jest zgłaszanie prac, które brały udział w poprzednich edycjach Konkursu.
Warto pamiętać, że zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne ze zgodą autora pracy na jej archiwizację i wykorzystanie przez Instytut w celach naukowych. Instytut zobowiązuje się do przestrzegania zasad ochrony praw autorskich przy udostępnianiu pracy dla celów naukowych.
Laureat nagrody głównej otrzyma prawo opublikowania w „Kwartalniku Historii Żydów” artykułu napisanego na podstawie nagrodzonej pracy lub jej fragmentu oraz możliwość przedstawienia swojej pracy na seminarium naukowym w Żydowskim Instytucie Historycznym.
O nagrodzie i wyróżnieniu informowany jest promotor pracy oraz dziekan Wydziału, który nadał laureatowi zawodowy stopień magistra oraz/lub stopień naukowy doktora.
Informacje
Zobacz także
Konkurs im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma ogłosił VIII edycję Konkursu im. Majera Bałabana na najlepsze prace magisterskie i doktorskie o Żydach i Izraelu.
Konkurs o Nagrodę im. prof. Roberta Mroziewicza
Collegium Civitas zaprasza absolwentów studiów magisterskich do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu stosunków międzynarodowych, dyplomacji, bezpieczeństwa międzynarodowego i cyfrowego.
Konkurs na najlepsze prace doktorskie i magisterskie związane tematycznie z historią i dorobkiem Instytutu Literackiego w Paryżu
Stowarzyszenie Instytut Literacki Kultura oraz Fundacja Kultury Paryskiej zapraszają do wzięcia udziału w II edycji konkursu na najlepsze prace doktorskie i magisterskie związane tematycznie z historią i dorobkiem Instytutu Literackiego w Paryżu.
VI edycja konkursu Instytutu Literackiego w Paryżu
Celem Konkursu jest pobudzanie w środowisku naukowym zainteresowania historią działalności Instytutu Literackiego w Paryżu i „Kultury” oraz biografiami i dorobkiem ich założycieli i twórców, w tym przede wszystkim Jerzego Giedroycia. Nadsyłać można prace obronione w latach 2021–2022.