Wydarzenie
Diagnoza, terapia i wsparcie osób z zaburzeniami mowy - I ogólnopolska konferencja naukowo-szkoleniowa
Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedycznego wraz z Instytutem Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizują I Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową Diagnoza, terapia i wsparcie osób z zaburzeniami mowy. Spotkanie odbędzie się w Olsztynie w dniach 8–9 czerwca 2018 r.
Tematem konferencji pragniemy uczynić zagadnienia diagnozy, terapii oraz wsparcia osób z zaburzeniami mowy. Planujemy prezentację różnych metod postępowania w zaburzeniach mowy w formie wystąpień plenarnych, warsztatów szkoleniowych oraz plakatów. Oprócz problemów diagnozy i terapii logopedycznej, szczególną uwagę chcemy poświęcić rozmaitym formom wspierania postępowania logopedycznego – edukacji teatralnej, plastycznej, muzycznej oraz technologiom komputerowym i informacyjnym,
a także opiece instytucjonalnej i pomocy prawnej w przypadku różnych zaburzeń języka i komunikacji. Naukową refleksją obejmiemy wyniki nowych interdyscyplinarnych badań nad zaburzeniami mowy, a także interesujące diagnostycznie i terapeutycznie przypadki zaburzeń mowy.
Zagadnienia diagnozy, metody terapii i formy wsparcia w rozmaitych zaburzeniach mowy u dzieci, młodzieży i dorosłych przedstawią znawcy problematyki, specjalizujący się w teorii i praktyce logopedycznej, a także w dyscyplinach pokrewnych.
Do wzięcia udziału w konferencji zapraszamy też wszystkich zainteresowanych
jej problematyką – logopedów, nauczycieli, językoznawców, pedagogów, psychologów, lekarzy, prawników, teoretyków i praktyków teatru, sztuk muzycznych i plastycznych. Do aktywnego udziału w konferencji zachęcamy też studentów i doktorantów.
Zgłoszenia tematów (formularz w załączeniu) prosimy nadsyłać do dnia 30 kwietnia 2018 r. na adres e-mail: ptlolsztyn2018@gmail.com
Miejsce obrad: Wydział Humanistyczny UWM, ul. K. Obitza 1, Olsztyn
Opłata konferencyjna:
- dla członków PTL do 30 kwietnia 2018 r. – 250 zł
- dla członków PTL po 30 kwietnia 2018 r. – 300 zł
- dla osób niebędących członkami PTL do 30 kwietnia 2018 r. – 350 zł
- dla osób niebędących członkami PTL po 30 kwietnia 2018 r. – 400 zł
- dla studentów i doktorantów do 30 kwietnia 2018 r. – 150 zł
- dla studentów i doktorantów po 30 kwietnia 2018 r. – 200 zł
Opłata konferencyjna pokrywa koszt obiadu w sobotę i kolacji w piątek, przerw kawowych, materiałów konferencyjnych oraz publikacji wystąpienia w formie artykułu w przypadku uzyskania pozytywnych recenzji, natomiast nie obejmuje kosztu dojazdu i zakwaterowania.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o dokonanie wpłaty na konto: Polskie Towarzystwo Logopedyczne Zarząd Główny, ul. Sowińskiego 17, PKO BP S.A. II O/Lublin 89 1020 3150 0000 3002 0003 0106. Prosimy o podanie imienia i nazwiska (wraz z tytułem naukowym) oraz dokładnego adresu wpłacającego z adnotacją „Konferencja Olsztyn”. Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury potwierdzającej poniesione koszty udziału w konferencji prosimy o podanie danych do wystawienia faktury i wpisanie adnotacji „Faktura”.
Korespondencję prosimy kierować na adres:
Instytut Polonistyki i Logopedii,
ul. K. Obitza 1, 10-725 Olsztyn
lub na pocztę elektroniczną na adres:
Osoby zainteresowane przystąpieniem do Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, po uprzednim zapoznaniu się ze Statutem PTL, powinny wypełnić deklarację członkowską (dostępna na stronie PTL) i przesłać ją wraz z dowodem wpłaty składki za dany rok w wysokości 80,00 złotych (nr konta bankowego: PKO BP S.A. II O/Lublin 89 1020 3150 0000 3002 0003 0106) na adres siedziby Zarządu Głównego PTL: ul. Sowińskiego 17, 20-040 Lublin, jak również skontaktować się z Oddziałem PTL, do którego chcą przystąpić.
Szczegółowe informacje związane z konferencją, w tym szczegółowy program i propozycje noclegów będą rozsyłane uczestnikom na początku maja 2018 r.
Liczymy, że przyjmą Państwo zaproszenie do udziału w konferencji, a nasze spotkanie stanie się okazją do wymiany poglądów, poszerzenia i odnowienia kontaktów prywatnych, zawodowych i naukowych.
Serdecznie zapraszamy!
Skarbnik WM PTL Przewodnicząca WM PTL
dr Ewa Hrycyna dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz
Komitet naukowy:
prof. nadzw. dr hab. Jolanta Panasiuk – przewodnicząca
prof. nadzw. dr hab. Maria Hortis-Dzierzbicka
prof. nadzw. dr hab. Anita Lorenc
prof. nadzw. dr hab. Mirosław Michalik
prof. nadzw. dr hab. Stanisław Milewski
prof. nadzw. dr hab. Tomasz Woźniak
prof. zw. dr hab. Zbigniew Tarkowski
prof. zw. dr hab. Marzenna Zaorska
dr Urszula Jęczeń
dr Renata Kołodziejczyk
dr Katarzyna Kaczorowska-Bray
dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz
dr Olga Przybyla
Komitet organizacyjny:
dr Magdalena Osowicka-Kondratowicz - przewodnicząca
prof. nadzw. dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska
dr Joanna Białkowska
dr Monika Czerepowicka
dr Ewa Hrycyna
dr Magdalena Zaorska
dr Edyta Zomkowska
mgr Natalia Buczek
mgr Aneta Maculewicz
mgr Agnieszka Rakowska
mgr Elżbieta Szmyt
Weronika Durzyńska
Zuzanna Jaźwińska
Jolanta Jędrzejewska
Anita Perużyńska
Natalia Sacharuk
Paulina Siemienkiewicz
Klaudia Szydlik