Wydarzenie
Folia Litteraria Polonica – Call for Papers
Redakcja czasopisma naukowego Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica ogłasza nabór tekstów!
NUMERY DZIENNIKARSKIE
Redakcja oczekuje na teksty poświęcone mediom, dziennikarstwu, językowi i komunikacji w mediach oraz ewolucji zawodu dziennikarskiego. Chcielibyśmy zaprezentować także specyfikę funkcjonowania mediów i dziennikarzy poza granicami Polski, zarówno w ujęciu synchronicznym, jak i diachronicznym.
Termin publikacji: 2021 rok i następne.
NUMERY LITERATUROZNAWCZE
Redakcja oczekuje na teksty do numeru tematycznego Literatura i filozofia oraz artykuły poświęcone literaturze polskiej różnych epok.
Termin publikacji: 2021 rok i następne.
REDAKCJA PROSI O WYSYŁANIE TEKSTÓW NIE WCZEŚNIEJ NIŻ OD 1 STYCZNIA 2020.
ARTYKUŁY BĘDĄ WYSŁANE DO RECENZJI OD PIERWSZEGO KWARTAŁU 2020 ROKU.
Redakcja zaprasza również do współpracy badaczy afiliowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych (polonistyka, slawistyka). Artykuły mogą być przysyłane w dowolnym terminie. Będą one publikowane w dziale pt. Z prac zagranicznych polonistyk i slawistyk. Dział ten – ukazujący się w każdym numerze pisma – będzie prezentacją aktualnych prac i zainteresowań badawczych literaturoznawców spoza Polski.
Teksty można przygotować w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim lub rosyjskim.
Czasopismo „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Litteraria Polonica” jest kwartalnikiem afiliowanym na Wydz. Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Zawiera teksty literaturoznawcze, teoretycznoliterackie, metodyczne i dziennikarskie. Dwa numery w roku są tematyczne; trzeci zawiera materiały z zakresu dziennikarstwa, czwarty to numer literaturoznawczy.
Wszystkie numery są recenzowane zgodnie z modelem double-blind review.
Wszystkie artykuły dostępne są w Otwartym Dostępie (Open Access) na licencji CC BY-NC-ND
Redaktor naczelny: prof. dr hab. Marzena Woźniak-Łabieniec
Punktacja MNiSW: 12 (2015)
Informacje
Zobacz także
Nabór artykułów do czasopisma Acta Universitatis Lodziensis. Folia Linguistica
Szkoła i polonistyka szkolna wobec przemian XXI wieku
Zakład Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową na temat: Szkoła i polonistyka szkolna wobec przemian XXI wieku, planowaną na 25-26 września 2017 roku.
Interdyscyplinarna 33. Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studenckich Kół Naukowych „Człowiek i jego środowisko”
Celem konferencji jest wymiana doświadczeń w zakresie prowadzonych badań naukowych i integracja studenckiego środowiska naukowego. Zapraszamy członków Studenckich Kół Naukowych, studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz słuchaczy szkół doktorskich.
Nabór tekstów do „Fragile” 2 (32) 2016: ZWIERZĘTA
W czasie kiedy ekokrytyka i ekopoetyka powoli zdobywają swoje miejsce w polskim dyskursie humanistycznym, a badacze prześcigają się w tworzeniu kolejnych pojęć od animal studies po post i transhumanizm, warto zadać sobie pytanie o status innych istot żywych w obecnej rzeczywistości. Jesteśmy przekonani, że perspektywa, usuwająca człowieka z centrum zainteresowania, otwiera zupełnie nowe horyzonty badawcze i stawia istotne pytania.