Wydarzenie
Jakie powinny być studia śląskie? Seminarium
JAKIE POWINNY BYĆ STUDIA ŚLĄSKIE? - seminarium organizowane przez Instytut Nauk o Literaturze Polskiej oraz Zakład Teorii Literatury Uniwersytetu Śląskiego.
Pod tym tytułem organizujemy cykl trzech spotkań seminaryjnych, których zadaniem będzie rekapitulacja dotychczasowych doświadczeń, przemyślenie i wyciągnięcie wniosków na temat studiów śląskich ich formy, zakresu oraz przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych: uczniów, studentów, licencjatów, doktorantów, badaczy, miłośników tematu, dla których Śląsk jest hasłem wywoławczym, impulsem do rozmowy, przemyśleń, zaangażowania.
Na pierwszym spotkaniu zajmiemy się omówieniem dotychczasowych prób prowadzenia studiów śląskich jako kierunku nauczania, a konkretnie studiów podyplomowych, o których opowiedzą prof. Jolanta Tambor, dr Krystian Węgrzynek oraz magisterskich uzupełniających - prof. Marian Kisiel. Moderatorem spotkania będzie dr Marek Mikołajec.
Każdy z gości w 15 minutowym wystąpieniu przedstawi swoje doświadczenia z silesia studies: odbiorców kursów, przedmioty, zakres umiejętności i wiedzy zdobywanej podczas nauki oraz rozwijane kompetencje, a także uprawnienia, kwalifikacje absolwentów kierunku. Po wystąpieniach przewidziano dyskusję na temat modelu i przyszłości studiów śląskich.
Chcemy z ekspertami i zgromadzoną publicznością dyskutować nad odpowiedziami: jakie powinny być studia śląskie? Następnie zebrać je jako wkład merytoryczny do dalszych działań.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!
dr Marek Mikołajec - sekretarz i moderator seminarium
prof. zw. dr hab. Aleksander Nawarecki - opiekun i animator przedsięwzięcia
Informacje
Zobacz także
XVII Dni Polonistyki na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wileńskiego – w roku jubileuszy
W dniach 16-17 maja na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wileńskiego już po raz XVII odbędą się tradycyjne Dni Polonistyki.
Otwarte seminarium poświęcone zwierzętom w prozie Gustawa Morcinka
12 października 2017 roku o godz. 17.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbędzie się otwarte seminarium poświęcone zwierzętom w prozie Gustawa Morcinka, którego organizatorem jest Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady.
Promocja książki Michała Nawrockiego „Umieranie, czyli prawie wszystko. Studia i szkice o literaturze”
Wydawnictwa Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie serdecznie zapraszają na spotkanie promujące książkę dra hab. Michała Nawrockiego Umieranie, czyli prawie wszystko. Studia i szkice o literaturze.
Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego na Dniu Otwartym UW
Zapraszamy na stoisko Wydziału Polonistyki w dniu otwartym UW 23 kwietnia. Kandydaci na studia otrzymają wszelkie informacje związane z zasadami rekrutacji, kierunkami studiów, a także dowiedzą się, jak wygląda życie naukowe na Wydziale Polonistyki. To również dobra okazja, żeby przekonać się o możliwościach zawodowych po ukończeniu studiów polonistycznych. Czekamy już od godz. 10.00!