Wydarzenie
KULowskie spotkania literackie - Rafał Fronia i Piotr Tomala
19 listopada 2018 r. gośćmi KULowskich spotkań literackich bedą alpiniści i himalaiści: Rafał Fronia i Piotr Tomala, którzy opowiedzą o pobycie „Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”
19 listopada 2018 r. gośćmi KULowskich spotkań literackich bedą alpiniści i himalaiści: Rafał Fronia i Piotr Tomala, którzy opowiedzą o pobycie „Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”.
Rafał Fronia – uczestnik wielu wypraw w góry „najwyższe”, w tym zimowej wyprawy Polskiego Związku Alpinizmu – Polski Himalaizm Zimowy na Broad Peak 2010/2011, oraz innych, między innymi na: Nanga Parbat, Dhaulagiri, Pik Lenina i Baruntse. Wszedł na Gasherbruma II; wziął udział w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 2017/2018. Autor książki Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami.
Piotr Tomala – alpinista i himalaista, kierownik programu „Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera”; szef Klubu Wysokogórskiego Lublin; członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu; organizator i lider kilkunastu wypraw w Alpy, Andy, góry Alaski i Himalaje. Wszedł na Mt. McKinley, Aconcanguę, Huascaran, Pisco, Alpamayo, Ama Dablam, Island Peak, Cho Oyu, Broad Peak. Wspinał się na Nanga Parbat i Manaslu; brał udział w Zimowej Narodowej Wyprawie na K2 2017/2018.
Zapraszamy o godz. 19.00 do sali 113 w Centrum Transferu Wiedzy.
Informacje
Zobacz także
"O drodze i poszukiwaniu siebie". Spotkanie z Rafałem Fronią
20 października 2022 r. o godzinie 12:00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w sali CTW-02 odbędzie się spotkanie pt. "O drodze i poszukiwaniu siebie". Gościem ks. dr Grzegorza Głąba z Instytutu Literaturoznawstwa KUL będzie Rafał Fronia - uczestnik wypraw wysokogórskich
Międzynarodowa Konferencja Czyje są Góry? Procesy oswajania, udomawiania i zawłaszczania gór
W imieniu Organizatorów VII edycji konferencji z cyklu „Góry-Literatura-Kultura” mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu konferencyjnym poświęconym tematyce górskiej. Tegoroczną dyskusję chcemy skoncentrować wokół problematyki oswajania, udomawiania i zawłaszczania gór (w szerokim jej rozumieniu), zadając prowokacyjne pytanie „czyje są góry”? Podobnie jak w latach ubiegłych, zależy nam na analizie wyżej wskazanych procesów zarówno w ujęciu historycznym, jak też w perspektywie współczesnej.
Turystyka górska i alpinizm w kontekście historycznym, społecznym i kulturowym (XVIII - XXI w.)
V edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Góry-Literatura-Kultura”: Turystyka górska i alpinizm w kontekście historycznym, społecznym i kulturowym (XVIII – XXI w.)
Idealizacja gór: przyroda, człowiek, kultura / Międzynarodowa konferencja
W imieniu Organizatorów VI edycji konferencji z cyklu „Góry-Literatura-Kultura” mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w tegorocznym spotkaniu, które poświęcone będzie zagadnieniu idealizacji gór w kontekście historycznym i współczesnym.