Wydarzenie
Literatura otwarta na dialog z… cz. I: Science fiction i fantasy (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)
Koło Naukowe Polonistów i Koło Naukowe „Edu Art” Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszają na konferencję naukową pt.: „Literatura otwarta na dialog z… cz. I: Science fiction i fantasy”. Do udziału zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków z obszarów nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, a także wszystkich zainteresowanych do wspólnymi rozważaniami nad literaturą science fiction i fantasy.
Wystąpienia mogą koncentrować się wokół następujących zagadnień:
- nauka a science fiction,
- kreacje układów polityczno-społecznych w fantasy i science fiction,
- mitologia, wierzenia, demonologia,
- polityka, etyka, filozofia w świecie science fiction i fantasy,
- flora i fauna w science fiction i fantasy,
- psychologia i parapsychologia,
- kreacja języka,
- kobiety w science fiction i fantasy,
- postapokaliptyczne wizje,
- motywy batalistyczne,
- alchemia, magia, supermoce,
- podróże w czasie, światy alternatywne,
- bohater – antagonista,
i inne.
Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 marca 2020r. na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.
Opłata konferencyjna obejmująca wystąpienie, publikację w wydawnictwie pokonferencyjnym oraz poczęstunek kawowy wynosi 150 zł.
Uczestnikom konferencji wydawane będą zaświadczenia umożliwiające uzyskanie dodatkowych punktów do stypendium Rektora.
Podsumowaniem spotkania będzie wydanie w formie elektronicznej recenzowanej publikacji pokonferencyjnej.
Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, afiliację oraz tytuł referatu wraz z jego krótkim streszczeniem prosimy nadsyłać na adres: kolonaukowepolonistowUPH@gmail.com do 10 marca 2020r. Opłatę konferencyjną w wysokości 150 zł należy uiścić do 17 marca 2020r.
Informacje nt. numeru konta do wpłat konferencyjnych udostępnione zostaną w odpowiedzi na zgłoszenie.
Komitet organizacyjny:
Koło Naukowe Polonistów, prezes Michalina Skrzypek oraz Koło Naukowe „Edu Art”.
Opieka merytoryczna:
dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. UPH
Informacje
Zobacz także
Antropologia Science Fiction, #4
Na najbliższym seminarium Pracowni Antropologii Współczesności przedmiotem dyskusji będą zagadnienia poruszone w Conversations on Science, Culture and Time - książce rozmów, które przeprowadzili ze sobą dwaj myśliciele francuscy: Michel Serres i Bruno Latour.
Antropologia Science Fiction, #5
Pracownia Antropologii Współczesności IBL PAN zaprasza na na kolejne seminarium, poświęcone Antropologii Science Fiction. Spotkanie będzie poświęcone książce z pogranicza science fiction, tj. Schronowi przeciwczasowemu G. Gospodinowa.
Antropologia Science Fiction, #3
Kolejne już spotkanie seminaryjne będzie dotyczyć książki braci Strugackich Trudno być Bogiem oraz tego, jak narracja science fiction modeluje pojęcie i doświadczenie czasu oraz historii.
#6 seminarium z cyklu "Antropologia Science Fiction"
Pracownia Antropologii Współczesności IBL PAN zaprasza na kolejne seminarium otwarte poświęcone "Antropologii Science Fiction". Seminarium odbędzie się w czwartek 22 lutego 2024 roku o godzinie 17.00, w sali 144 Instytutu Badań Literackich PAN.