Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 30.03.2020 - 31.03.2020
Дата размещения: 09.02.2020

Literatura otwarta na dialog z… cz. I: Science fiction i fantasy (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Siedlce

Koło Naukowe Polonistów i Koło Naukowe „Edu Art” Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach zapraszają na konferencję naukową pt.: „Literatura otwarta na dialog z… cz. I: Science fiction i fantasy”. Do udziału zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków z obszarów nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, a także wszystkich zainteresowanych do wspólnymi rozważaniami nad literaturą science fiction i fantasy.

Wystąpienia mogą koncentrować się wokół następujących zagadnień:

 • nauka a science fiction,
 • kreacje układów polityczno-społecznych w fantasy i science fiction,
 • mitologia, wierzenia, demonologia,
 • polityka, etyka, filozofia w świecie science fiction i fantasy,
 • flora i fauna w science fiction i fantasy,
 • psychologia i parapsychologia,
 • kreacja języka,
 • kobiety w science fiction i fantasy,
 • postapokaliptyczne wizje,
 • motywy batalistyczne,
 • alchemia, magia, supermoce,
 • podróże w czasie, światy alternatywne,
 • bohater – antagonista,

i inne.

Konferencja odbędzie się w dniach 30-31 marca 2020r. na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. 

Opłata konferencyjna obejmująca wystąpienie, publikację w wydawnictwie pokonferencyjnym oraz poczęstunek kawowy wynosi 150 zł.

Uczestnikom konferencji wydawane będą zaświadczenia umożliwiające uzyskanie dodatkowych punktów do stypendium Rektora.

Podsumowaniem spotkania będzie wydanie w formie elektronicznej recenzowanej publikacji pokonferencyjnej.

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, afiliację oraz tytuł referatu wraz z jego krótkim streszczeniem prosimy nadsyłać na adres:  kolonaukowepolonistowUPH@gmail.com  do 10 marca 2020r. Opłatę konferencyjną w wysokości 150 zł należy uiścić do 17 marca 2020r.

Informacje nt. numeru konta do wpłat konferencyjnych udostępnione zostaną w odpowiedzi na zgłoszenie.

Komitet organizacyjny:

Koło  Naukowe  Polonistów,  prezes  Michalina  Skrzypek  oraz  Koło  Naukowe „Edu Art”.

Opieka merytoryczna:

dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. UPH

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
10.03.2020
Оплата:
150 zł

Смотреть также

18.11.2019

Krasiński w Europie – Europa Krasińskiego

Zaprszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Krasiński w Europie – Europa Krasińskiego", która odbędzie się w dniach 19-20 listopada na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

07.11.2019

Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach

Wydział Zarządzania i Transportu, Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych oraz Wydział Humanistyczno-Społeczny, Katedra Polonistyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, Katedra Socjologii i Historii Wojskowości Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz Wydział Humanistyczny, Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zapraszają na jubileuszową X edycję cyklicznej, ogólnopolskiej konferencji medialnej pt. "Media w przestrzeni społecznej - przestrzeń społeczna w mediach".

25.11.2019

Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej (UWAGA: WYDARZENIE ODWOŁANE. O nowym terminie organizatorzy poinformują wkrótce)

Koło Teoretyków Literatury Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w studencko-doktoranckiej konferencji naukowej "Tekst internetu – internet tekstu. Nowe media w perspektywie teoretycznoliterackiej", która odbędzie się 3-4 kwietnia 2020 roku na Uniwersytecie Gdańskim.

09.02.2020

VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa w cyklu: Rzeczpospolita domów. Domy opieki duchowej i cielesnej w literaturze i kulturze

Instytut Filologii Akademii Pomorskiej i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają na VIII Ogólnopolską Konferencję Naukową w cyklu: Rzeczpospolita domów, która odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2020 r. Pojęcie Rzeczpospolita domów posiada konotacje historyczne i społeczne, związane jest ze „złotym wiekiem” Rzeczpospolitej szlacheckiej. Z czasem określenie to zyskało status mityczny, odnosi się ono bowiem do wartości uniwersalnych i symbolicznych. D o m – wyrastający z przeszłości, z tradycji i naszego dziedzictwa – zawsze był przestrzenią kreowaną według określonych wzorców, norm, konwencji, a jednocześnie pozostawał miejscem własnym, niepowtarzalnym, jedynym. Różnie wartościowany i nazywany funkcjonował jako ziemiański dworek, dwór lub pałac arystokratyczny, czy książęcy zamek, a w czasach szczególnie trudnych w postaci symbolu i ostoi polskości ujawnił się jako wiejska chata. D o m – przez całe wieki ważny w kulturze Rzeczpospolitej, ważny jest po dzień dzisiejszy, w dalszym ciągu bowiem – chociaż w innym znaczeniu – nasza ojczyzna jest Rzeczpospolitą domów; właśnie te domy (lub ich brak) stanowią przedmiot troski i pragnień tu i teraz bydlących mieszkańców naszego kraju. Domy również organizują przestrzeń naszego codziennego życia – z nich wychodzimy, w nich się zatrzymujemy i do nich wracamy!

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах