Wydarzenie
Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego V
Organizatorami konferencji są Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców, Instytut Języka Polskiego oraz Studium Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Proponowane tematy wystąpień:
- system językowy w praktyce glottodydaktycznej,
- literatura i kultura w nauczaniu języka polskiego jako obcego,
- nauczanie polszczyzny jako języka obcego/drugiego/odziedziczonego,
- prezentacja nowych materiałów dydaktycznych,
- sytuacja geopolityczna a nauczanie języka polskiego jako obcego.
Pełna opłata konferencyjna wynosi 300 zł od osoby i obejmuje materiały konferencyjne, dwa obiady w dniach konferencji, serwis kawowy, uroczysty bankiet oraz koszt publikacji artykułu w tomie pokonferencyjnym (po uzyskaniu pozytywnych recenzji). Osoby, które nie przewidują druku wystąpienia w publikacji pokonferencyjnej, wnoszą opłatę w wysokości 200 zł.
Zgłoszenia na konferencję można przesyłać do 13 stycznia 2019 roku na adres nowe_perspektywy@umk.pl. W zgłoszeniu należy podać następujące dane: imię i nazwisko, stopień (tytuł) naukowy, reprezentowaną instytucję, tytuł referatu, streszczenie (do 150 słów) oraz adres e-mail do kontaktu. Szczegółowe informacje organizacyjne podane zostaną na początku lutego 2019 roku.
Informacje
Zobacz także
Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata, która odbędzie się w dn. 18–20 maja 2023 roku w Pobierowie i Szczecinie.
Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego IV / międzynarodowa konferencja
Celem konferencji jest refleksja nad perspektywami rozwoju dydaktyki języka polskiego jako obcego. W kręgu zainteresowań znajdują się zarówno rozważania dotyczące tradycyjnych i nowych metod nauczania, jak i prezentacje najnowszych materiałów dydaktycznych. Organizatorzy chcieliby również poruszyć ważne problemy związane z wyzwaniami, jakie stawia przed glottodydaktyką współczesna sytuacja geopolityczna. Proponowane ramy tematyczne:
Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka
Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji glottodydaktycznej "Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka", która odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r.
Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian
Zakład Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na konferencję naukową w zatytułowaną Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2023 r.