Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 01.03.2019 - 02.03.2019
Дата размещения: 05.01.2019

Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego V

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Toruń
Организаторы:

Organizatorami konferencji są Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców, Instytut Języka Polskiego oraz Studium Podyplomowe Nauczania Języka Polskiego jako Obcego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Proponowane tematy wystąpień:

  • system językowy w praktyce glottodydaktycznej,
  • literatura i kultura w nauczaniu języka polskiego jako obcego,
  • nauczanie polszczyzny jako języka obcego/drugiego/odziedziczonego,
  • prezentacja nowych materiałów dydaktycznych,
  • sytuacja geopolityczna a nauczanie języka polskiego jako obcego.

Pełna opłata konferencyjna wynosi 300 zł od osoby i obejmuje materiały konferencyjne, dwa obiady w dniach konferencji, serwis kawowy, uroczysty bankiet oraz koszt publikacji artykułu w tomie pokonferencyjnym (po uzyskaniu pozytywnych recenzji). Osoby, które nie przewidują druku wystąpienia w publikacji pokonferencyjnej, wnoszą opłatę w wysokości 200 zł.

Zgłoszenia na konferencję można przesyłać do 13 stycznia 2019 roku na adres nowe_perspektywy@umk.pl. W zgłoszeniu należy podać następujące dane: imię i nazwisko, stopień (tytuł) naukowy, reprezentowaną instytucję, tytuł referatu, streszczenie (do 150 słów) oraz adres e-mail do kontaktu. Szczegółowe informacje organizacyjne podane zostaną na początku lutego 2019 roku.

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
13.01.2019
Оплата:
200 (bez druku w publikacji pokonferencyjnej), 300 zł
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
5 января 2019; 14:47 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
5 января 2019; 14:47 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

10.05.2023

Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego Nauczanie języka polskiego jako obcego wobec wyzwań współczesnego świata, która odbędzie się w dn. 18–20 maja 2023 roku w Pobierowie i Szczecinie.

16.03.2016

Nowe perspektywy w nauczaniu języka polskiego jako obcego IV / międzynarodowa konferencja

Celem konferencji jest refleksja nad perspektywami rozwoju dydaktyki języka polskiego jako obcego. W kręgu zainteresowań znajdują się zarówno rozważania dotyczące tradycyjnych i nowych metod nauczania, jak i prezentacje najnowszych materiałów dydaktycznych. Organizatorzy chcieliby również poruszyć ważne problemy związane z wyzwaniami, jakie stawia przed glottodydaktyką współczesna sytuacja geopolityczna. Proponowane ramy tematyczne:

03.07.2018

Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka

Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji glottodydaktycznej "Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka", która odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r.

30.01.2023

Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian

Zakład Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na konferencję naukową w zatytułowaną Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2023 r.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах