Wydarzenie
Śniadanie z leksykografią: Monika Bielińska, "Leksykografia. Słownik specjalistyczny". Koncepcja i jej realizacja
Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”. Tym razem gościem będzie prof. Monika Bielińska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która wygłosi wykład pt. "Leksykografia. Słownik specjalistyczny. Koncepcja i jej realizacja".
Abstrakt wystąpienia można znaleźć pod adresem: https://sniadania.ijp.pan.pl.
Spotkanie odbędzie się online na platformie Zoom we wtorek 9 marca 2021 roku o godzinie 11.00. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, proszone są o kontakt z dr Marzeną Miśkiewicz (marzena.miskiewicz@ijp.pan.pl), by po podaniu imienia i nazwiska otrzymać link do spotkania.
Informacje
Zobacz także
Śniadanie z leksykografią: Odpowiedzialna leksykografia? O tym, jak definiuje się problemy psychiczne
Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu "Śniadania z leksykografią”. Celem spotkań, które odbywać się będą we wtorki w godzinach przedpołudniowych, będzie dyskusja nad istotnymi zagadnieniami leksykografii i metaleksykografii, widzianymi z perspektywy różnych metodologii i różnych tradycji leksykograficznych.
Śniadanie z leksykografią: Kulturowy wymiar polskich słowników błędów
Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk w Krakowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”.
Prof.Mirosława Podhajecka (Uniwersytet Opolski): Słowniki polsko-angielskie z perspektywy badawczej / z cyklu "Śniadania z leksykografią"
Pracownia Wielkiego Słownika Języka Polskiego w Instytucie Języka Polskiego PAN zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Śniadania z leksykografią”. Tym razem gościem będzie prof. Mirosława Podhajecka z Uniwersytetu Opolskiego, która wygłosi wykład pt. Słowniki polsko-angielskie z perspektywy badawczej.
Spotkanie autorskie z twórczyniami Słownika nazw żeńskich polszczyzny: Agnieszką Małochą-Krupą, Katarzyną Hołojdą, Patrycją Krysiak, Martą Śleziak
Spotkanie z autorkami Słownika nazw żeńskich polszczyzny oraz jego promocja.