Wydarzenie
Warsztaty logopedyczne z Profesor UŚ, dr hab. Danuta Plutą-Wojciechowską
W najbliższą sobotę i niedzielę (28-29 września 2019 r.) w Instytucie Filologii Polskiej UJK odbędą się warsztaty logopedyczne. Poprowadzi je Danuta Pluta-Wojciechowska, Profesor Uniwersytetu Śląskiego w Zakładzie Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania, autorka licznych publikacji naukowych, monografii, rozpraw i artykułów z zakresu logopedii. Pani Profesor jest też cenionym logopedą zajmującym się diagnozą i terapią szeroko pojętych zaburzeń mowy.
Celem warsztatów będzie pogłębienie wiedzy diagnostycznej i terapeutycznej na temat dyslalii obwodowej oraz zaprezentowanie nowej autorskiej metody terapii związanej z zaburzeniami mowy o charakterze obwodowym.
Spotkanie przeznaczone jest dla słuchaczy VI edycji studiów podyplomowych Logopedia ogólna.
Informacje
Zobacz także
Wykład prof. UŚ , dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargi i podniebienia
Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. UJK dr hab. Piotr Zbróg oraz Kierownik studiów podyplomowych z logopedii ogólnej dr Ewa Boksa serdecznie zapraszają studentów filologii polskiej spec. nauczycielska z logopedią oraz słuchaczy studiów podyplomowych z logopedii ogólnej, jak również innych kierunków pedagogicznych na wykłady prof. UŚ, dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargii podniebienia.
Logopedia wobec wyzwań i zagrożeń XXI wieku
Rosnąca liczba osób z zaburzeniami mowy i głosu – dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym seniorów – stawia przed współczesną logopedią nowe zadania. W związku z tym istnieje potrzeba wymiany poglądów na temat pożądanych kierunków jej rozwoju z udziałem naukowców reprezentujących różne ośrodki badawcze, praktyków oraz przedstawicieli innych dyscyplin współpracujących z logopedami w procesie diagnozy i terapii pacjentów z zaburzeniami mowy. Konferencja będzie okazją do naukowego dyskursu o redefinicji pojęć funkcjonujących w logopedii i naukach pokrewnych, do przedstawienia najnowszych wyników badań nad komunikacją językową, jej uwarunkowaniami oraz zaburzeniami. Mamy nadzieję, że planowana dyskusja przyczyni się do podniesienia poziomu jakości diagnozy, terapii oraz profilaktyki logopedycznej.
V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna
19 listopada w Warszawie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Logopedyczna Uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić swoją wiedzę w takich obszarach, jak: metody diagnozowania i terapii logopedycznej dzieci z zaburzeniami autystycznymi terapia zaburzeń komunikacji, metoda krakowska, komunikacja alternatywna i wspomagająca Program konferencji: Panel 1 Metody diagnozowania autyzmu Wczesna diagnoza autyzmu Wywiad i obserwacja – cele i formy obserwacji dziecka Narzędzia wykorzystywane w badaniach przesiewowych i rozpoznawaniu ryzyka ASD Autyzm i zaburzenia podobne – różnice i przeciwieństwa PANEL 219 Metody terapii logopedycznej dostosowane do potrzeb pacjentów z zaburzeniami autystycznymi 1. Terapia zaburzeń komunikacji u dzieci autystycznych
Interdyscyplinarne aspekty diagnozy i terapii logopedycznej
Zakład Dialektologii Polskiej i Logopedii w Instytucie Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt. „Interdyscyplinarne aspekty diagnozy i terapii logopedycznej”, organizowanej przez Zakład Dialektologii Polskiej i Logopedii UŁ w dniu 19 października 2019 roku na Wydziale Filologicznym UŁ w Łodzi.