Wydarzenie
Wykład otwarty „Filomaci na zesłaniu. Natura, biografia, pamięć. Tomasz Zan, Franciszek Malewski, Jan Czeczot”
Szanowni Pracownicy, Doktoranci, Studenci!
Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty pt. „Filomaci na zesłaniu. Natura, biografia, pamięć. Tomasz Zan, Franciszek Malewski, Jan Czeczot”, który odbędzie się 8 marca br. (czwartek) w godz. 13.15–14.45 w Sali Posiedzeń Rady Wydziału/ (107A). Wykład poprowadzi dr hab. Jerzy Borowczyk, pracownik Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dr hab. Jerzy Borowczyk – adiunkt, kierownik Pracowni Dokumentacji Literackiej Instytutu Filologii Polskiej UAM. Zajmuje się literaturą romantyzmu, poezją i prozą współczesną, dokumentalistyką, biografistyką i regionalistyką literacko-historyczną (związaną przede wszystkim z XIX wiekiem). Uczestnik projektu naukowego IBL PAN pt. Atlas romantyzmu polskiego. Autor dokumentalistycznej pracy Rekonstrukcja procesu filomatów i filaretów 1823-1824 (2003), współredaktor (razem z Michałem Larkiem) obszernej antologii poezji polskiej XX i XX wieku Powiedzieć to inaczej (2011).
Zobacz także
„Będziemy przykładem innym, sobie samym chlubą” /Międzynarodowa Konferencja w 200. Rocznicę Powstania Towarzystwa Filomatów
Międzynarodowa Konferencja w 200. Rocznicę Powstania Towarzystwa Filomatów
Kobiety na zesłaniu: XVIII - XX wiek. Historia, źródła, problemy
Zespółu Archiwum Kobiet IBL PAN zaprasza na wykład dr Swietlany Muliny "Kobiety na zesłaniu: XVIII-XX w.: historia, źródła, problemy", który odbędzie się w czwartek 18 października w sali 144 o godzinie 16:00.
Prof. UAM dr hab. Jerzy Borowczyk: Romantyczne podróże w literaturze oraz malarstwie polskim i europejskim / Z cyklu "Wykłady dla maturzystów"
Instytut Filologii Polskiej UAM przygotował serię wykładów powtórkowych do matury z języka polskiego. Sesje prowadzone są przez pracowników naukowych Instytutu. Wykłady udostępniane są na Facebooku.
Norwid. Propedeutyka - wykład online prof. dr hab. Andrzeja Fabianowskiego
Podczas webinaru, który odbędzie się w ramach projektu Ośrodka Badań nad Pamięcią Zbiorową i Studiów Muzealnych "Dwustulecie polskiego romantyzmu", prof. dr hab. Andrzej Fabianowski z Uniwersytetu Warszawskiego przybliży własną, autorską wizję twórczości Cypriana Norwida zawartą w niedawno wydanej książce Sonata norwidowska.