Издательская новинка
Krasiński żywioły kultury, żywioły natury, red. Małgorzata Burzka-Janik, Jarosław Ławski,
Rok wydania: 2019
Numer ISBN: 978-83-65696-32-8
Liczba stron: 501
Format: B5
Wydawnictwo Temida 2 w Białymstoku
Monografia wydana w Serii Naukowej "Czarny Romantyzm", realizowanej na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku; twórczość Zygmunta Krasińskiego
Информация
Смотреть также
Zygmunt Krasiński, Oeuvres en français. Prose poétique suivi de Écrits politiques et critiques
Автор/Редактор: Agnieszka Markuszewska, Joanna Pietrzak-Thèbault, Mirosław Strzyżewski
Wydana w paryskim wydawnictwie Classiques Garnier edycja krytyczna zawiera francuską prozę poetycką i pisma publicystyczne Zygmunta Krasińskiego.
Tajemnica miłości romantycznej. Zygmunt Krasiński i Delfina Potocka
Автор/Редактор: Danuta Danek
Książka to studium psychoanalityczne wnikające w tragiczne dzieje rodzinne Zygmunta Krasińskiego i w powiązaną z nimi, szczególną więź emocjonalną między poetą a Delfiną Potocką. Więź ta ukazana jest w kontekście rozważań autorki nad swoistością psychologiczną zjawiska tzw. miłości romantycznej, którego świadectwa znajdujemy w literaturze romantycznej i w biografiach jej twórców, a także na ogólniejszym tle wnoszonych przez autorkę tez poszerzających dotychczasowe spojrzenie na romantyzm. Zawiera także problematykę edytorską.
Zygmunt Krasiński w Europie. Rekonesans
Автор/Редактор: Agnieszka Markuszewska, Mirosław Strzyżewski
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do lektury nowego tomu z serii Zygmunt Krasiński pod redakcją Agnieszki Markuszewskiej i Mirosława Strzyżewskiego.
Zygmunt Krasiński. Życie czy literatura?
Автор/Редактор: Agnieszka Markuszewska
Pomieszczone w prezentowanym zbiorze artykuły – mimo charakterystycznej formuły tytułowej „życie czy literatura?” – nie roszczą sobie pretensji do udzielenia pełnej odpowiedzi na tak sformułowane pytanie. Przeciwnie: mają zachęcać do dalszych poszukiwań, sprzyjać zadawaniu nowych pytań, inspirować do twórczej lektury dzieła Krasińskiego (zwłaszcza zapoznanych utworów poety), zintensyfikować refleksję badawczą”.