Конкурс
Program wymiany osobowej studentów i naukowców - przyjazdy
Celem Programu jest zwiększenie stopnia internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego oraz stworzenie możliwości nawiązania bądź pogłębienia już istniejącej współpracy akademickiej pomiędzy polskimi izagranicznymi instytucjami systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Oferta przyjazdowa dotyczy następujących krajów: Armenia, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Czechy, Egipt, Francja, Grecja, Izrael, Japonia, Jemen, Kazachstan, Korei, Macedonia, Meksyk, Mongolia, Niemcy, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Tajwan, Ukraina, Węgry, Wietnam, Włochy.
O udział w Programie mogą ubiegać się osoby fizyczne:
- będące absolwentami szkół średnich w kraju zamieszkania, posiadającymi w momencie zakończenia naboru do Programu świadectwo ukończenia szkoły, dające im prawo do podjęcia studiów w kraju wydania na dowolnym kierunku i typie uczelni, lub
- będące studentami w zagranicznych uczelniach, lub
- odbywające studia doktoranckie w zagranicznych uczelniach lub w instytucjach naukowych, lub
- będące absolwentami studiów wyższych, które uzyskały dyplom nie wcześniej niż dwa lata przed obecną rekrutacją i posiadające rekomendację swojej uczelni – ubiegające się oprzyjęcie na kolejny stopień kształcenia,lub
- będące pracownikami naukowymi, dydaktycznymi lub naukowo-dydaktycznymi zagranicznych uczelni lub instytutów naukowych, zgłoszone przez zagraniczne instytucje partnerskie w ramach obowiązującej umowy międzynarodowej lub współpracy bilateralnej.
W ramach Programu uprawnione są przyjazdy, których celem może być:
- odbycie stażu naukowego;
- odbycie studiów częściowych;
- odbycie studiów wyższych (I, II stopnia, jednolitych magisterskich lub studiów doktoranckich);
- studia wyższe mogą być poprzedzone kursem przygotowawczym do studiów;
- wizyta studyjna;
- pozyskanie materiałów do pracy naukowej;
- prowadzenie w ośrodku goszczącym zajęć dydaktycznych;
- inna forma lub formy aktywności naukowej lub akademickiej powiązane z realizacją studiów, pracy doktorskiej lub pracy naukowej.
Przyjazdy mogą trwać od 3 dni do 12 miesięcy w danym roku akademickim – w zależności od zapisów umowy, w oparciu o którą odbywa się współpraca.
Информация
Смотреть также
Polonista NAWA
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła kolejny nabór w programie „Polonista”. Jest to program dla studentów i naukowców z zagranicznych uczelni, a od tego roku także dla polskich naukowców – polonistów, którzy chcieliby prowadzić działalność naukową i dydaktyczną na zagranicznych uczelniach prowadzących studia polonistyczne.
Polonista – Program dla studentów polonistyki i studiów polskich
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór w nowym Programie skierowanym do obcokrajowców. Celem Programu jest upowszechnianie języka polskiego w świecie oraz wspieranie obcokrajowców studiujących w ramach studiów i programów polskich realizowanych w zagranicznych ośrodkach akademickich przez umożliwienie im semestralnego lub dwusemestralnego pobytu na wybranej uczelni publicznej w Polsce.
Zawacka NAWA 2024/25
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór wniosków w Programie, którego celem jest pogłębienie międzynarodowej współpracy akademickiej poprzez przyjazdy studentów, doktorantów, nauczycieli akademickich oraz naukowców do polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki, na podstawie umów międzynarodowych zawartych pomiędzy Polską a wskazanymi w ogłoszeniu krajami partnerskimi.
Program wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej
Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaprasza do składania wniosków w programie, którego celem jest zwiększenie internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązywanie współpracy akademickiej i jej realizacja poprzez wymianę osobową studentów i pracowników naukowych oraz współpracę bilateralną na poziomie krajowym lub resortowym.