Полонистический бюллетень

Образовательное предложение

Заявки принимаются до: 12.07.2021
Дата размещения: 27.06.2021

Edytorstwo - Uniwersytet Opolski (studia licencjackie)

Учреждение:
Город:
Opole
Вид предложения:
Студия I Стопния

Już po raz trzeci Wydział Filologiczny ogłasza rekrutację na Edytorstwo – wyjątkowe studia licencjackie łączące wiedzę filologiczną z praktycznymi umiejętnościami, które pozwolą Ci odnaleźć się na rynku wydawniczym!

Zastanawiasz się, czy to właśnie studia na kierunku edytorstwo są tym, czego szukasz? Pozwól nam odpowiedzieć na to pytanie.

Lubisz książki? Zauważasz literówki? Wstawiasz brakujące przecinki? Masz własne zdanie na temat wyższości przypisów dolnych nad końcowymi (lub odwrotnie)? Śmiejesz się z memów na temat kroju Comic Sans? A może sprawdzasz, kto zaprojektował okładkę i głośno narzekasz na brak zakładki (tasiemki) w książce kucharskiej? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, to studia na kierunku Edytorstwo są właśnie dla Ciebie!

Studia na naszym kierunku pozwolą Ci zamienić miłość do dobrych książek w zawodową pasję. U nas nauczysz się projektowania, składu i korekty tekstu. Poznasz rynek księgarski oraz zagłębisz tajniki marketingu i promocji. Gruntowna wiedza z zakresu humanistyki, literatury polskiej i powszechnej, a także komunikacji i stylistyki pozwoli Tobie na rozwój w wielu kierunkach.

Czego nauczysz się na kierunku Edytorstwo?

W ciągu trzech lat będziesz uczestniczyć w takich zajęciach jak:

 • skład komputerowy
 • publikacje elektroniczne
 • edytorstwo w sieci
 • warsztaty stylistyczne
 • redakcja tekstów

Na kierunku edytorstwo możesz rozwijać swoje kompetencje i umiejętności w ramach jednego z dwóch modułów: projektowanie publikacji albo zarządzanie wydawnictwem.

W ramach modułu projektowanie publikacji poznasz historię książki i dizajnu oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu grafiki użytkowej i projektowania książki.

Na zajęciach w ramach modułu zarządzanie wydawnictwem poznasz prawo prasowe, pogłębisz swoją wiedzę na temat rynku księgarskiego oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności z zakresu promocji i dystrybucji książek.

Gdzie znajdziesz później zatrudnienie?

Jako absolwent/ka będziesz mógł/a pracować m.in. jako:

 • redaktor/ka merytoryczny/a
 • redaktor/ka techniczny/a
 • redaktor/ka stron internetowych
 • projektant/ka publikacji
 • składacz/ka tekstu
 • recenzent/ka
 • specjalista/ka ds. marketingu
 • copywriter/ka

Po studiach na kierunku Edytorstwo możesz również szukać pracy w archiwach, mediach publicznych, instytucjach kultury oraz agencjach kreatywnych.

Podstawa programowa pozwala również na podjęcie studiów drugiego stopnia z zakresu filologii polskiej ze specjalnością nauczycielską! 

Aby rozpocząć studia na kierunku Edytorstwo, musisz zarejestrować się online i podać wyniki pisemnych egzaminów maturalnych z języka polskiego i jednego przedmiotu do wyboru. Szczegółowe informacje znajdziesz na portalu rekrutacyjnym Uniwersytetu Opolskiego. Koniecznie zajrzyj również na naszą stronę na Facebooku i zapoznaj się z naszymi hasłami #studiujEdytorstwonaUO!

Możesz też wziąć udział w naszym Konkursie Kreatywnym o Złotą Kropkę! Szczegóły konkursu znajdziesz na stronie konkurs.wfil.uni.opole.pl oraz w zaproszeniu, które znajdziesz w plikach załączonych do ogłoszenia.

Wybór jest prosty. Edytorstwo. I kropka.

Информация

Стоимость обучения:
brak
Продолжительность обучения:
3 lata
Дата размещения:
27 июня 2021; 18:42 (Beata Koper)
Дата правки:
29 июня 2021; 15:39 (Beata Koper)
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах