Образовательное предложение
Kierownik studiów podyplomowych
dr hab. Grażyna Jastrzębowska, mail: gjastrzebowska@gmail.com
Sekretariat studiów podyplomowych
Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego,
45-040 Opole, pl. Kopernika 11, Collegium Maius,
tel. + 48 77 54-16-003
Ewa Firlus, mail: filpol@uni.opole.pl
Warunek przyjęcia:
Studia przeznaczone są dla absolwentów studiów magisterskich oraz dla studentów II roku studiów magisterskich, kierunków: filologia, pedagogika, psychologia, medycyna, pielęgniarstwo, aktorstwo.
Czas trwania studiów podyplomowych i organizacja zajęć
4 semestry (w każdym semestrze około 2 zjazdy w miesiącu – soboty od 9.00 do 16.45; niedziele od 9.00 – 13.00; w wybrane piątki zajęcia dydaktyczne od 15.00 – 19.45 i praktyki specjalistyczne od 12.00 – godziny i terminy uzgadniane ze słuchaczami).
Zajęcia rozpoczynają się w październiku.
Liczba godzin dydaktycznych:
ogółem 670 (w tym zajęcia teoretyczne, warsztatowe i praktyki specjalistyczne w opolskich poradniach specjalistycznych, szpitalach, szkołach)
Przedmioty:
- Lingwistyczne podstawy logopedii – 95 godz.
- Medyczne, psychologiczne i pedagogiczne podstawy logopedii – 138 godz.
- Logopedia, w tym praktyki specjalistyczne – 416 godz.
Tryb i organizacja zajęć
niestacjonarny
Koszt za semestr
zależy od liczby osób studiujących (grupa 30-osobowa: ok. 1550 zł za semestr).
Zakres uprawnień:
ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do pracy z dziećmi i osobami dorosłymi z zaburzeniami komunikacji językowej we wszystkich placówkach oświatowych, kulturalnych i służby zdrowia; do prowadzenia szeroko pojętej profilaktyki i terapii zaburzeń rozwoju mowy (oceny poziomu rozwoju sprawności językowej u dzieci, odróżniania zjawisk patologicznych od rozwojowych, stymulowania rozwoju mowy), a u osób dorosłych – do diagnozy i terapii zaburzeń mowy. Absolwenci studiów logopedycznych mogą być zatrudniani w placówkach oświatowych (poradnie, przedszkola, szkoły masowe, specjalne, świetlice terapeutyczne, domy dziecka, ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły integracyjne), służby zdrowia (szpitale, poradnie), w których prowadzi się diagnozę i terapię logopedyczną, a także w placówkach kulturalnych, prowadzących działalność związaną z doskonaleniem mowy ukształtowanej prawidłowo.
Ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy (dyplom logopedy).
Kryteria zaliczania przedmiotów
Egzamin / Zaliczenie z oceną / Zaliczenie
Warunki uzyskania świadectwa ukończenia studiów
Obrona pracy dyplomowej
Wszystkie wymagane dokumenty i adres ich składania
- kwestionariusz osobowy,
- dwa zdjęcia,
- ksero dyplomu ukończenia studiów magisterskich,
- wynik badania słuchu (audiogram). Jest możliwość wykonania badania w poradni (tel. 77 4544295 – powołując się na mgr Alicję Krukowską),
- dowód wpłaty – 85 zł za rozmowę kwalifikacyjną na konto: 09 1090 2138 0000 0005 5600 0043
- ksero dowodu osobistego,
Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa, pokój 201, Collegium Maius, pl. Kopernika 11
Termin składania dokumentów
do 29 września 2017 r.
Termin rozmowy kwalifikacyjnej
29 września 2017 r., godz. 15.00
Termin rozpoczęcia studiów
październik 2017 r.
Limit miejsc
30 osób
Opis rekrutacji
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wynik rozmowy kwalifikacyjnej
Информация
Смотреть также
Neurologopedia
Celem studiów jest uzyskanie wiedzy w zakresie neurologopedii i praktycznych umiejętności w zakresie diagnozy i terapii osób (od urodzenia, poprzez wiek rozwojowy, aż do wieku podeszłego) z zaburzeniami mowy i języka powstałymi w wyniku uszkodzenia i dysfunkcji układu nerwowego, które pozwolą zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu neurologopedy.
Studia Podyplomowe Logopedia medialna z logopedią ogólną
Tematyka studiów:
Logopedia ogólna (VI edycja)
Właśnie rozpoczęliśmy zapisy na VI edycję naszych hitowych studiów podyplomowych – logopedii ogólnej. Jako jedyni w województwie oferujemy prestiżowe studia na poziomie uniwersyteckim. Zapisz się już dziś, a atrakcyjna opłata zostanie dla Ciebie utrzymana na pewno. Już kilkuset absolwentów ukończyło naszą logopedię i ci, którzy się zdecydowali, pracują w poradniach, szkołach, prowadzą własne praktyki oraz zajęcia ze studentami.
Podyplomowe Studia Logopedii Ogólnej
Podyplomowe studia kwalifikacyjne w zakresie logopedii ogólnej adresowane są do absolwentów: • nauczycielskich studiów kierunków humanistycznych pierwszego i drugiego stopnia, • nauczycielskich studiów kierunków pedagogicznych drugiego stopnia, • podyplomowych studiów w zakresie przygotowania pedagogicznego, chcących uzyskać kwalifikacje z zakresu logopedii ogólnej do pracy jako nauczyciel-logopeda w placówkach oświatowych.