Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 14.05.2020 - 15.05.2020
Дата размещения: 03.02.2020

Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Warszawa

Wydział "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego wraz z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym zapraszają na trzecie spotkanie w ramach ogólnopolskiej cyklicznej konferencji naukowej "Autodestrukcja. Sytuacje graniczne we współczesnej kulturze", która odbędzie się 14 i 15 maja 2020 roku na Wydziale „Artes Liberales” przy ul. Dobrej 72 w Warszawie. Konferencja będzie poświęcona szeroko pojmowanym sytuacjom granicznym ze szczególnym akcentem na kwestię samobójstwa w kontekście kulturowym.

(informacja organizatorów)

Pierwsza i druga edycja konferencji spotkały się z dużym zainteresowaniem. Celem tej edycji jest, podobnie jak wcześniej, stworzenie przyjaznej przestrzeni do międzyobszarowej dyskusji na temat problemu autodestrukcji i skłonienie wszystkich uczestników, referentów i słuchaczy, do refleksji oraz poszerzania swojej wiedzy z zakresu tak ważnego obszaru współczesnej nauki, jakim jest suicydologia.

Zakres tematyczny:
Wnikliwe zbadanie problemu sytuacji granicznych wymaga interdyscyplinarnego podejścia bazującego na wiedzy z wielu dziedzin nauki – m.in. psychologii, socjologii, kryminologii, medycyny, geografii, antropologii – ale i filozofii, filologii czy kulturoznawstwa, rozpatrujących obecność i znaczenie sytuacji granicznych w tekstach kultury. Dzięki różnym perspektywom możliwa będzie szersza refleksja nad językiem, jakiego używa się do opisywania zachowań autodestrukcyjnych, zarówno w kontekście naukowym, jak i codziennym. Dlatego też zależy nam, aby w konferencji uczestniczyli badacze zajmujący się różnymi dziedzinami współczesnej nauki, abyśmy wspólnie tworzyli przestrzeń sprzyjającą swobodnej wymianie myśli.

Zgłoszenia wystąpień:
Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, adres e-mailowy, afiliację oraz abstrakt w języku polskim (150-300 słów) prosimy przesłać pod adresem: konf.autodestrukcja@gmail.com do 29 lutego 2020 r.

Информация

Адрес:
Wydział „Artes Liberales”, ul. Dobra 72, Warszawa
Подача заявок для докладчиков до:
29.02.2020
Оплата:
200 zł. Udział w charakterze wolnego słuchacza jest bezpłatny.
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах