Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 01.10.2020 g.09:00 - 02.10.2020 g.17:00
Дата размещения: 26.09.2020

Emigracja kaszubska w Winonie i USA. Historia i dziedzictwo

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Słupsk
Организаторы:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. Emigracja kaszubska w Winonie i USA. Historia i dziedzictwo.

 

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej konferencji naukowej pt. Emigracja kaszubska w Winonie i USA. Historia i dziedzictwo.

Instytut Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polish Cultural Institute & Inc. Museum in Winona zapraszają 1-2 października 2020 r. na międzynarodową konferencję naukową pt. Emigracja kaszubska w Winonie i USA. Historia i dziedzictwo.

Z powodu zagrożeń COVID 19 konferencja odbywać się będzie w formie online za pomocą komunikatora Zoom, do której osobnym komunikatem podane zostaną ID oraz passcode.

Информация

Дата размещения:
26 сентября 2020; 16:11 (Anna Sobiecka)
Дата правки:
26 сентября 2020; 16:11 (Anna Sobiecka)

Смотреть также

25.09.2018

Emigracja kaszubska. Zjawisko. Ludzie. Ośrodki

Zaproszenie na seminarium w Wejherowie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Akademia Pomorska w Słupsku zapraszają na seminarium "Emigracja kaszubska. Zjawisko. Ludzie. Ośrodki"

23.04.2017

Słowiańskie inspiracje i innowacje / międzynarodowa konferencja naukowa

Doktoranckie Koło Naukowe „Kreatywna Słowiańszczyzna” zaprasza wszystkich studentów oraz doktorantów do wzięcia udziału w I Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Słowiańskie inspiracje i innowacje”, która odbędzie się 29 maja 2017 r. na Uniwersytecie Gdańskim.

19.05.2016

Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939

Katedra Teorii Kultury i Sztuki KUL wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Naukowych ma zaszczyt zaprosić na interdyscyplinarną konferencję "Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939". Wybuch II wojny światowej stał się ważną cezurą we współczesnej historii Polski. Wielu twórców zostało zmuszonych do wyjazdu z kraju i pozostania w różnych częściach świata. Ich losy i dokonania nie zawsze zdobyły rozgłos. Wprost przeciwnie. Wielu zostało zapomnianych, a ich spuścizna uległa zniszczeniu lub trafiła do archiwów, prywatnych zbiorów bądź mniej znanych muzeów. Również twórczość, która zdobyła uznanie, nie zawsze została dostatecznie opisana. Podejmowanie tej tematyki było utrudnione zarówno przez trwające po wojnie oddzielenie Polski od Zachodu jak też cenzurę w kraju. Do dziś jednak wiedza na ten temat zawiera wiele „białych plam”. Celem konferencji jest zatem ukazanie ważnego, a zarazem zapoznanego dziedzictwa polskiej kultury tworzonej na obczyźnie od II wojny światowej. Do udziału zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin w tym a zwłaszcza kulturoznawców, historyków, historyków sztuki, filologów, antropologów, teatrologów, filmoznawców i medioznawców.

02.02.2017

Adaptacje. Implementacje, konwergencje, dziedziczenie / III Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах