Событие
„Filologia Polska” 2018: 1. list, dziennik, pamiętnik… – prywatność w przestrzeni komunikacyjnej, 2. twórczość Bolesława Leśmiana
Serdecznie zapraszamy do współredagowania rocznika publikowanego pod auspicjami Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kierujemy je do reprezentantów wszystkich dyscyplin polonistycznych. Tematem głównym zeszytu, który — jak planujemy — ukaże się pod koniec 2018 roku, chcielibyśmy uczynić formułę: (1) List, dziennik, pamiętnik… – prywatność w przestrzeni komunikacyjnej. Drugą część tomu zamierzamy poświęcić (2) twórczości Bolesława Leśmiana z okazji podwójnej rocznicy – urodzin (140.) i śmierci (80.) – pisarza.
Na kompletne materiały do publikacji oczekujemy do końca listopada br. 2. Do końca października prosimy o zgłoszenie tekstu do publikacji wraz z imieniem i nazwiskiem autora (tu krótki biogram, 3-5 zdań w 3. os.), afiliacją, tytułem, streszczeniem po polsku i angielsku oraz słowami kluczowymi (3-5) we wspomnianych językach.
Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się w załączonym pliku.
Информация
Смотреть также
"Wiecznie siebie nowego głodnym, jak żuraw z szyją w przyszłość wyciągniętą". Bolesław Leśmian 1877-1937 / wystawa
Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy i przybyciem na sesję naukową, która odbędzie się 17 listopada 2017 roku o godz. 11.00, prosimy o kontakt mailowy (co najmniej 3 dni przed planowanym dniem odwiedzin Senatu) z kuratorem wystawy, prof. Agnieszką Klubą (agnkluba@poczta.onet.pl).
Leśmian od nowa
Katedra Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego oraz Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych UŁ zapraszają na konferencję naukową Leśmian od nowa, która odbędzie się w Łodzi 6-8 listopada 2017 roku
Prelekcja prof. dra hab. Włodzimierza Boleckiego: "Poezja jako tekst kultury (casus Leśmiana)
Zapraszamy na mistrzowską prelekcję prof. W. Boleckiego na temat "poezji jako tekstu kultury (casus Leśmiana), która odbędzie się 14. 11. 2019 r. w Auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Plac NZS 1, sala 94, wstęp wolny.
Polskie przestrzenie wolności i ich reprezentacje w literaturze XIX wieku – wykłady dr Iwony Wiśniewskiej, dr Elizy Kąckiej i prof. Marka Stanisza
Dyrekcja Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Rzeszowie zapraszają na prelekcje: