Событие
Internet jako przedmiot badań językoznawczych
Pobierowo, Grunwaldzka 66
Szanowni Państwo!
Internet jako nowe medium stwarza nowe możliwości komunikacji, narzuca też ograniczenia w dotychczasowych sposobach komunikowania. Przyswaja i zmienia tradycyjne gatunki, kształtuje nowe wzorce wypowiedzi, jest też przekaźnikiem, który modyfikuje język i zachowania społeczne. Interaktywność i multimedialność cyfrowych przekazów zmieniły istotę i sposoby komunikacji międzyludzkiej. Zmiany te wciąż wymagają badań i wypracowywania metodologii, która pozwoli na opis zjawisk językowych w cyberprzestrzeni.
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji językoznawczej pod hasłem „Internet jako przedmiot badań językoznawczych”, która odbędzie się w dniach 21-23 września 2016 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie. Zaproszenie kierujemy do badaczy zainteresowanych następującymi zagadnieniami:
- językowo-kulturowy wymiar komunikacji w Internecie,
- metodologia badań nad językiem w Internecie,
- gatunki w Internecie,
- wzajemne oddziaływanie języka i technologii,
- tekst i hipertekst w sieci,
- polszczyzna internautów.
Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń (zawierających imię i nazwisko, temat wystąpienia i afiliację referenta) pod adresem internet2016@tlen.pl. Opłata konferencyjna, obejmująca publikację zaakceptowanych referatów, zakwaterowanie i wyżywienie (w tym uroczystą kolację), wynosi 480 zł. Opłatę należy wnieść do dnia 18 kwietnia 2016 r. na konto Uniwersytetu Szczecińskiego:
ING BANK ŚLĄSKI S.A. 46 1050 1559 1000 0022 8790 4474
W tytule wpłaty należy podać imię i nazwisko oraz numer subkonta - 0086.
Organizatorzy konferencji:
prof. Ewa Kołodziejek
dr Maria Kabata
dr Rafał Sidorowicz (kontakt: internet2016@tlen.pl)
Информация
Смотреть также
Język literatury pięknej w perspektywie historycznej i współczesnej. Leksykalno-semantyczne zjawiska w polszczyźnie
W dniach 27-30 maja 2018 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie odbędzie się konferencja Język literatury pięknej w perspektywie historycznej i współczesnej. Leksykalno-semantyczne zjawiska w polszczyźnie .
Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprazsza na II Interdyscyplinarną konferencję naukową "Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach", która odbędzie się w dniach 30–31 marca 2017 r.
Biblia na polski tłumaczona
Katedra Egzegezy i Teologii Biblijnej zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej poświęconej polskim tłumaczeniom Pisma Świętego.
Transformacja w (kon)tekstach kultury
Koło Naukowe Antropologów Literatury i Kultury, działające przy Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaprasza pracowników naukowych, doktorantów, absolwentów studiów wyższych oraz studentów do udziału w ogólnopolskiej interdyscyplinarnej konferencji naukowej, pt. "Transformacja w (kon)tekstach kultury", która odbędzie się w dniach 26-27 września w Krakowie.