Событие
Kultura komunikacji językowej – powtarzalność i innowacyjność. Konferencja dedykowana pamięci Profesora Stanisława Bąby w 10. rocznicę śmierci
Zakład Frazeologii i Kultury Języka Polskiego oraz Pracownia Leksykograficznej UAM mają zaszczyt po raz ósmy zaprosić do wzięcia udziału w konferencji naukowej z cyklu „Kultura Komunikacji Językowej”, w tym roku poświęconej pamięci założyciela Zakładu i Pracowni, a także Mistrza wielu osób z (nie tylko) poznańskiego środowiska językoznawczego.
Nowe technologie, cyfrowe środowiska badań językoznawczych, niesłabnąca awangardowość potoczności, ale też literatury (we wszystkich jej odmianach), to tylko niektóre czynniki pobudzające refleksję nad powtarzalnością i innowacyjnością w komunikacji językowej. Wszystkie te ujęcia korespondują z badaniami, które prowadził Profesor Stanisław Bąba, warto więc o tym mówić w kontekście minionej dekady, a może właśnie w odniesieniu do wybranych prac Profesora.
Konferencja odbędzie się w pałacu w Będlewie (w Ośrodku Konferencyjnym Instytutu Matematycznego PAN (https://www.palacbedlewo.pl/ ) w dniach 20–22 maja 2024 r.
Szczegółowy opis problematyki spotkania oraz informacje organizacyjne znajdą Państwo na stronie https://kjp.amu.edu.pl.
Zgłoszenia (z tytułem referatu) prosimy przesyłać** do **22 marca 2024 r. pod adresem sekretarzy naukowych konferencji: Olgi Pankalli (olga.pankalla@amu.edu.pl) lub Mateusza Rybarskiego (mateusz.rybarski@amu.edu.pl).
Информация
Смотреть также
Kultura komunikacji w dydaktyce / VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Kultura Komunikacji Językowej”
Zakład Frazeologii i Kultury Języka Polskiego oraz Pracownia Leksykograficzna UAM mają zaszczyt zaprosić na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Kultura Komunikacji Językowej”, której tematem będzie "Kultura komunikacji w dydaktyce".
Język a wartości. Komunikacja językowa w ujęciu aksjolingwistycznym / ogólnopolska konferencja naukowa
Instytut Filologii Polskiej i Logopedii Wydziału Filologicznego UŁ zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej aksjologicznym aspektom komunikacji językowej.
Otwartość w badaniach językowych, kulturowych i przekładowych. Otwartość w nauce i dydaktyce / konferencja z serii: Język trzeciego tysiąclecia
Szanowni Państwo,
Kultura komunikacji w językach słowiańskich – co nas łączy, co różni, co dziwi
Szanowni Państwo,