Событие
Literacko-kulturowe infantylizacje
Pracownia Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Instytucie Filologii Polskiej (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie) zaprasza na konferencję naukową: Literacko-kulturowe infantylizacje.
Obrady będą się toczyć w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie w dniach: 25–26 czerwca 2015.
Literacko-kulturowe infantylizacje rozumiemy jako celowe strategie „bycia jak dziecko” (z zachowaniem pewnej podwójności osobowej/osobowościowej i tożsamościowej, odrębności „będącego jak dziecko” w wyglądzie, mowie, pozycji społecznej itp.), dla których impulsem jest dziecko, dziecięcość, dzieciństwo widziane z perspektywy dorosłego, w ich pozytywnych i negatywnych odsłonach (osoby, wieku, stanu, fazy rozwojowej).
Информация
Смотреть также
Twórczość polskich pisarek, poetek i ilustratorek dla dzieci i młodzieży po 1989 roku
Zapraszamy na konferencję
Kresy, pogranicza a literatura dla dzieci i młodzieży
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej dotyczącej Kresów i pogranicza wschodniego oraz północno-wschodniego w odniesieniu do literatury dla dzieci i młodzieży. Temat wydaje nam się ciekawy, a jednocześnie wciąż wymagający szczegółowych badań, nowych ujęć, analiz i interpretacji, skupionych zarówno na problematyce związanej z geograficznie, historycznie, kulturowo czy literacko rozumianymi Kresami oraz twórcami kresowymi, ale również na literackich współczesnych tematyzacjach pogranicza.
Festiwal Literacko-Artystyczny PRETEXTY: BIELAWA
Art. Inkubator, ul. Piastowska 19c MOKiS Klub „Pozytywka” w MBP 30 września (piątek)
Wykład prof. UŚ , dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargi i podniebienia
Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. UJK dr hab. Piotr Zbróg oraz Kierownik studiów podyplomowych z logopedii ogólnej dr Ewa Boksa serdecznie zapraszają studentów filologii polskiej spec. nauczycielska z logopedią oraz słuchaczy studiów podyplomowych z logopedii ogólnej, jak również innych kierunków pedagogicznych na wykłady prof. UŚ, dr hab. Danuty Pluty-Wojciechowskiej dotyczące diagnozy i terapii zaburzeń komunikacji językowej u osób z rozszczepem wargii podniebienia.