Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 14.01.2020 g.11:30 - 14.01.2020 g.13:00
Дата размещения: 08.01.2020

Marek Zagańczyk: O pisaniu z podróży / spotkanie z serii "Prelekcje Mistrzów"

Начало событияВид события:
Авторское собрание
Местность:
Białystok
Целевые аудитории:
Студенты, Учителя

Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na pierwszą w Nowym Roku mistrzowską prelekcję. Jej autorem będzie Marek Zagańczyk, który opowie „O pisaniu z podróży”. Spotkanie rozpocznie się 14 stycznia o godz. 11.30 w sali 94 (Plac NZS 1).

Marek Zagańczyk to eseista, redaktor, wydawca, wieloletni zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich”, kurator archiwum i spuścizny Pawła Hertza, a także edytor jego dzieł zebranych. Spod pióra Marka Zagańczyka wyszło kilka tomów szkiców: Krajobrazy i portrety (1999), Droga do Sieny (2005), Cyprysy i topole (2012), Berlińskie widoki (2019).

Cykl wykładów pod nazwą "Prelekcje Mistrzów" realizowany jest na Wydziale Filologicznym UwB od maja 2017 roku. Skierowane są one przede wszystkim do studentów humanistów, doktorantów oraz uczniów poszukujących możliwości spotkania z wybitnymi przedstawicielami nauki i kultury. Gośćmi prelekcji byli już m.in. prof. Anna Legeżyńska, prof. Zygmunt Saloni czy Antoni Libera. Wstęp na spotkania jest wolny.

Информация

Адрес:
Aula Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Plac NZS 1, Białystok
Оплата:
wstęp wolny
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах