Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 24.02.2020 g.11:30 - 24.02.2020 g.13:00
Дата размещения: 20.02.2020

Wykład Jarosława Mikołajewskiego "Poezja i przekład: kwestia lojalności" / z cyklu "Prelekcje Mistrzów"

Начало событияВид события:
Авторское собрание
Местность:
Białystok

"Poezja i przekład: kwestia lojalności" to temat najbliższej prelekcji mistrza, którym będzie Jarosław Mikołajewski z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Jarosław Mikołajewski jest poetą, tłumaczem, reportażystą, autorem książek dla dzieci.
Ostatnio wydał zbiór wierszy Głupie łzy (WL, 2019) i esej (reportaż?) Cień w cień - za cieniem Zuzanny Ginczanki (Dowody na istnienie, 2019).

Podczas spotkania Jarosław Mikołajewski będzie rozważał kwestię lojalności - kategorii wiążącej dla jego pracy poety, reportażysty i tłumacza. Lojalności jako rezygnacji z bezwzględnego "ja" na rzecz tematu (jest nim zawsze życie i miłość), bohatera, autora oryginału. Mikołajewski jest opętany obowiązkiem stronniczości - bycia po stronie ludzi, rzeczy, problemów, którymi się zajmuje. 
Lekcja nie będzie mistrzowska, bo prelegent nie czuje się mistrzem. Nie będzie też lekcją, bo nie wierzy, że jest w mocy kogoś czegokolwiek nauczyć. To raczej rozmowa, a raczej wstęp do niej, lub zaproszenie - wstydliwe wyznanie przeczucia konstytuujących go rzeczy.

Информация

Адрес:
Plac NZS-u 1, Białystok
Оплата:
wstęp wolny
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах