Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 10.10.2016 g.10:00 - 20.10.2016 g.20:00
Дата размещения: 14.10.2016

Międzynarodowy Konwent Lalkarzy „WOKÓŁ ŹRÓDEŁ” w Słupsku

Начало событияВид события:
фестиваль
Местность:
Słupsk
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты, Учителя, Педагоги, Другие

Międzynarodowy Konwent Lalkarzy „WOKÓŁ ŹRÓDEŁ” w Słupsku

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konwencie Lalkarzy „WOKÓŁ ŹRÓDEŁ”, którego organizatorem jest Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” w Słupsku (Słupsk-Ustka 10-20 października 2016 roku).

Wyjątkowe wydarzenie towarzyszy obchodom 70-lecia istnienia PTL „Tęcza” oraz 60-lecia istnienia teatru lalkowego w przestrzeni miasta Słupska.

Szczegółowe informacje dostępne na stronach: http://teatrlalkitecza.pl/konwent-lalkarzy

oraz specjalnym fanpage Konwentu: https://www.facebook.com/teatrtecza/

Информация

Дата размещения:
14 октября 2016; 12:14 (Anna Sobiecka)
Дата правки:
14 октября 2016; 12:14 (Anna Sobiecka)

Смотреть также

14.09.2016

Imagologia i komparatystyka. Wokół obrazów inności w kulturze Europy Środkowej i Wschodniej

Zakład Komparatystyki Literackiej i Kulturowej IFP zaprasza na międzynarodową konferencję „Imagologia i komparatystyka. Wokół obrazów inności w kulturze Europy Środkowej i Wschodniej”, która odbędzie się w Instytucie Filologii Polskiej UAM 19 i 20 września. Program w załączniku.

15.10.2016

Transmisja ze spektaklu "Goplana" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

„Balladyna”, klasyka polskiej literatury, doczekała się wyśmienitej realizacji operowej. „Goplana” na scenę Teatru Wielkiego wraca po niemal siedemdziesięcioletniej nieobecności. Operę Władysława Żeleńskiego w reżyserii Janusza Wiśniewskiego będzie miała okazję zobaczyć nie tylko warszawska publiczność - już 3 listopada odbędzie się transmisja ze spektaklu, którą będzie można obejrzeć nieodpłatnie na platformie TW-ON (http://vod.teatrwielki.pl/) oraz na The Opera Platform. W przesyconej polskością muzyce Władysława Żeleńskiego – ojca Tadeusza Boya-Żeleńskiego - usłyszymy rytmy polskich tańców narodowych: kujawiaka, oberka, mazurka. Orkiestrę poprowadzi Grzegorz Nowak, dyrygent o międzynarodowej sławie, wysoko ceniony za interpretacje muzyki polskiej. Słowiańskość opery wynika też z libretta: to baśń rozgrywająca się w świecie ludowych podań i legend, łącząca świat fantastyczny z rzeczywistym, opowieść osnuta wokół motywów zbrodni, winy i żądzy władzy. O tym, czy tragedia miłosna rodem z romantyzmu zyska dzisiaj na aktualności, zadecyduje wyobraźnia reżyserska Janusza Wiśniewskiego. Twórca – znany z inscenizacji takich oper w warszawskim Teatrze Wielkim, jak „Manekiny” i „Siedem grzechów głównych” - określany mianem „drugiego Tadeusza Kantora” miał znaczący wpływ na rozwój teatru polskiego lat 80.

03.02.2017

Białostockie "Kontrasty": historia – przekaz – recepcja

Zespół Badań Regionalnych Uniwersytetu w Białymstoku, Zakład Literatury Oświecenia i Romantyzmu Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katedra Poetyki i Teorii Literatury Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają do udziału w konferencji "Białostockie ‘Kontrasty’: historia – przekaz – recepcja", która odbędzie się w dniach 25–26 maja 2017r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

27.03.2017

Brandstaetter: Biblia w nowoczesnej kulturze / Otwarte seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Dramat Polski. Reaktywacja”

Ośrodek Badań Nad Polskim Dramatem Współczesnym oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają na otwarte seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Dramat Polski. Reaktywacja”: Brandstaetter: Biblia w nowoczesnej kulturze. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 12.00 w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1).

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах