Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 06.10.2023
Дата размещения: 03.10.2023

Międzynarodowy Panel Naukowy „Ukraińsko-Polska Sesja Filologiczna”

Начало событияВид события:
Встреча

Tegoroczny temat: Języki i literatury słowiańskie w perspektywie międzykulturowej.

Panel organizowany jest w ramach VII Azowskich Dni Nauki Polskiej, które odbędą się pod egidą Ministerstwa Oświaty w dniach 6-7 października 2023 r.

Panel „Ukraińsko-Polska Sesja Filologiczna” odbędzie się online w pierwszym dniu obrad, w piątek 6 października 2023 r.

Podczas panelu dyskusyjnego Problemy i perspekty nauczania języków w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej zostanie przedstawiony raport o stanie nauki języka polskiego w Ukrainie w czasie wojny (na podstawie materiałów ankietowych studentów i wykładowców w 2022-2023).

Dni Nauki Polskiej w Berdiańsku to coroczne wydarzenie, które ma na celu promowanie polskiej nauki i kultury. W tym roku w Dniach Nauki Polskiej wezmą naukowcy nie tylko z Polski i Ukrainy, lecz także badacze szeroko rozumianej międzykulturowości z Niemiec i Paragwaju.

Wydarzenie to tworzy okazję do analizy zarówno filologicznych wymiarów szeroko rozumianej wielokulturowości, jak i do omówienia różnych sytuacji językowych, w tym szkolnictwa i nowych metod nauczania dyscyplin filologicznych.

Program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej pod adresem: https://polonia.org.ua/assets/files/20-09-2023-dni-nauki/Program-PL-UA.pdf.

Информация

Адрес:
platforma Zoom (link do spotkania - w treści zaproszenia)
Дата размещения:
3 октября 2023; 16:01 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
3 октября 2023; 16:01 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

24.06.2023

Języki i literatury słowiańskie w perspektywie międzykulturowej / Ukraińsko-polska sesja filologiczna

Mariupolski Uniwersytet Państwowy (Kijów) i Polskie Centrum Kultury MUP mają zaszczyt zaprosić do udziału w Międzynarodowym Panelu Naukowym Ukraińsko-polska sesja filologiczna, który odbędzie się w ramach VII Azowskich Dni Nauki Polskiej. Tegoroczny temat sesji to: Języki i literatury słowiańskie w perspektywie międzykulturowej. Patronat nad wydarzeniem pełnią Ministerstwo Oświaty i Nauki Ukrainy oraz Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk.

15.10.2021

Modernizm polski i ukraiński. Warianty narodowe: paralele i dialogi

Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Katedra Polonistyki Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki oraz Instytut Literatury Narodowej Akademii Nauk Ukrainy zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Modernizm polski i ukraiński. Warianty narodowe: paralele i dialogi".

18.03.2023

Sylwetki i postawy duchowe w polskiej i ukraińskiej literaturze barokowej / międzynarodowa konferencja naukowa

Katedra Polonistyki i Przekładu / Katedra Literatury Ukraińskiej / Laboratorium Ukraińsko-Polskiego Pogranicza Literackiego Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku (Ukraina) oraz Katedra Współczesności i Tradycji Literackiej Uniwersytetu w Białymstoku zapraszają na międzynarodową konferencję naukową Sylwetki i postawy duchowe w polskiej i ukraińskiej literaturze barokowej, która odbędzie się 20 kwietnia br. w trybie zdalnym.

29.01.2022

Międzynarodowa Jubileuszowa Konferencja Naukowa ADAM MICKIEWICZ I UKRAINA. OBRAZ KRAJU – OBRAZ POETY – RECEPCJA – KONTEKSTY EUROPEJSKIE

Konferencja będzie miała charakter jubileuszowy. Odbędzie się w ramach Roku Romantyzmu upamiętniającego 200. rocznicę zapoczątkowania tego prądu w kulturze polskiej wydaniem I tomu Poezyj Adama Mickiewicza w Wilnie w 1822 roku. Termin: 22 września 2022 r.; formuła konferencji: hybrydowa (część uczestników sesji wystąpi stacjonarnie w Kijowie i Białymstoku, część połączy się online). Języki: polski, ukraiński, angielski, niemiecki, francuski. Wpisowe: nie przewidujemy wpisowego. Zapraszają: Katedra Badań Filologicznych „Wschód – Zachód”, Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku Wydział I Filologiczny Polskiej Akademii Umiejętności  Katedra Polonistyki Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku  

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах