Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 06.04.2017 - 06.04.2017
Дата размещения: 16.02.2017

„Młode dziennikarstwo”/ II Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Rzeszów
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

Klub Dziennikarzy Studenckich zaprasza na

II Konferencję Naukową „Młode dziennikarstwo”,

która odbędzie się 6 kwietnia 2017 roku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym roku rozszerzamy formułę naszej konferencji, zapraszając zarówno do prezentacji analiz języka i tekstu mediów, jak również do przedstawiania własnych prac telewizyjnych, fotograficznych, prasowych i radiowych (np. reportaży, wywiadów, filmów, esejów, recenzji).  Podczas naukowej części konferencji chcemy skoncentrować się na rozważaniach dotyczących szeroko rozumianej problematyki mediów. Interesują nas zagadnienia dotyczące zarówno mediów współczesnych, jak i historii publicystyki prasowej, radiowej oraz telewizyjnej  w Polsce i w Europie. 

Proponujemy analizy z perspektywy językoznawczej i medioznawczej, sugerując następujące tematy:

  • Dziennikarstwo – profesja, pasja czy misja?
  • Gatunki współczesnych mediów – tendencje i realizacje.
  • Media tradycyjne i elektroniczne.
  • Przemiany kulturowe a media.
  • Tabu kulturowo-językowe w mediach.
  • Granice wolności słowa.
  • Etyka dziennikarska.
  • Media a współczesna rzeczywistość społeczna, polityczna i gospodarcza.
  • Leksykalne i pragmatyczne analizy wypowiedzi dziennikarskich.
  • Zagadnienia poprawności językowej w mediach.
Uniwersytet Rzeszowski
Wydział Filologiczny Instytut Filologii Polskiej
al. Rejtana 16c, 35-959 Rzeszów
+48 17 872 12 30
sekifp@ur.edu.pl
http://ifp.ur.edu.pl
 
Jesteśmy otwarci również na Państwa propozycje tematów.
Na zgłoszenia czekamy  do 15 marca 2017 roku.
Do wyboru jest analiza medioznawcza, językoznawcza albo własny materiał dziennikarski.
 
Karty zgłoszeniowe (zawierające temat wystąpienia, krótki abstrakt,  a ponadto: imię, nazwisko, tytuł naukowy, reprezentowany ośrodek, adres kontaktowy,  e-mail, telefon) prosimy wysyłać na adres mlodedziennikarstwo@gmail.com.
 
Opłata konferencyjna wynosi 150 zł (dla uczestników spoza Uniwersytetu Rzeszowskiego) i obejmuje koszty poczęstunków w przerwach konferencji oraz koszty publikacji artykułów pozytywnie zaopiniowanych do druku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru tematów wystąpień oraz materiałów dziennikarskich, o czym uczestnicy konferencji zostaną poinformowani. 
 

Więcej informacji w załącznikach.

Źródło ilustracji: portal pixabay.com; użytkowanie na licencji Creative Commons Public Domain CC0.

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
14.03.2017 23:00
Подача заявок для участников до:
14.03.2017 23:00
Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
16 февраля 2017; 00:06 (Wojciech Maryjka)
Дата правки:
3 марта 2017; 18:36 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

31.01.2017

Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie zaprazsza na II Interdyscyplinarną konferencję naukową "Język a media. Zjawiska językowe i komunikacyjne we współczesnych mediach", która odbędzie się w dniach 30–31 marca 2017 r.

03.08.2017

„Media – dziennikarstwo – muzyka”. Media wobec muzyki rodzimej i zagranicznej

Rozważania konferencyjne zogniskowane zostaną wobec problematyki prezentacji różnych gatunków muzyki popularnej (ale nie tylko) w mediach masowych XX i XXI w.

09.03.2016

Od skryptoriów po nowe media

Koło Naukowe Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić  na Ogólnopolską Konferencję Naukową  

15.02.2017

Współczesna literatura anglojęzyczna w Polsce

Szanowni Państwo,   W 2007 roku Katedra Literatury i Kultury Brytyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowała pierwszą konferencję „Współczesna literatura brytyjska w Polsce” podczas której, w gronie literaturoznawców i przekładoznawców, wspólnie zastanawialiśmy się nad obrazem współczesnej literatury brytyjskiej i zjawisk jej towarzyszących w oczach polskiego odbiorcy.     Dziś, niemalże dekadę później, zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji naszej konferencji. Tym razem jednak poszerzamy pole widzenia i proponujemy przyjrzeć się literaturze anglojęzycznej – brytyjskiej, amerykańskiej i literaturze byłych kolonii brytyjskich – w Polsce.     W ramach konferencji chcielibyśmy wspólnie zastanowić się, jak, w świetle zmian politycznych, społecznych i kulturowych, jakie zaszły przez ostatnie lata w Polsce Europie i na świecie, przedstawia się dziś obecność tych literatur w naszym kraju.     Czy dziś, gdy Polacy stanowią  największą grupę obcokrajowców w Wielkiej Brytanii, możemy mówić o wzmożonym zainteresowaniu brytyjskością i wzroście popularności literatury z Wysp Brytyjskich w Polsce? Czy „lista obecności” współczesnych pisarzy angielskich, szkockich i irlandzkich wzbogaciła się o nowe nazwiska?   Jak kulturowa i gospodarcza hegemonia Stanów Zjednoczonych wpływa  na funkcjonowanie mediów i rynku wydawniczego w Polsce?   Czy i jak literatura postkolonialna z byłych kolonii brytyjskich – Indii, krajów afrykańskich, Karaibów czy Australii i Nowej Zelandii – jest obecna w Polsce?   Głównymi zagadnieniami konferencji będą:

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах