Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 08.04.2016 - 09.04.2016
Дата размещения: 01.03.2016

Nasz język ojczysty: stan i współczesne tendencje rozwojowe

Начало событияВид события:
Конференция
Местность:
Kraków
Организаторы:
Целевые аудитории:
Студенты, аспиранты

 

 

W dniach 8 – 9 kwietnia 2016 roku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego organizowana jest w ramach obchodów Miesiąca Języka Ojczystego ogólnopolska konferencja naukowa: NASZ JĘZYK OJCZYSTY: STAN I WSPÓŁCZESNE TENDENCJE ROZWOJOWE.

Konferencja adresowana jest do studentów i doktorantów filologii polskiej, a także: dziennikarstwa, kulturoznawstwa, medioznawstwa oraz kierunków pokrewnych.

Tematy, których dotyczyć będą obrady to:
– język wobec wyzwań nowych i starych mediów,
– język reklamy,
– język literatury najnowszej,
– kreatywność językowa w Internecie,
– rozwój dyskursu politycznego,
– zmiany w systemie języka polskiego (fleksja, składnia, fonetyka, słowotwórstwo),
– zróżnicowanie współczesnej polszczyzny.

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie https://miesiacjezyka.wordpress.com/konferencja/ i przesłanie go wraz z abstraktem (150 – 200 słów) na adres: njokonferencja@gmail.com

 

 

Информация

Подача заявок для докладчиков до:
10.03.2016 22:30
Подача заявок для участников до:
10.03.2016 22:30
Дата размещения:
1 марта 2016; 18:04 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
1 марта 2016; 18:06 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

15.02.2017

Współczesna literatura anglojęzyczna w Polsce

Szanowni Państwo,   W 2007 roku Katedra Literatury i Kultury Brytyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego zorganizowała pierwszą konferencję „Współczesna literatura brytyjska w Polsce” podczas której, w gronie literaturoznawców i przekładoznawców, wspólnie zastanawialiśmy się nad obrazem współczesnej literatury brytyjskiej i zjawisk jej towarzyszących w oczach polskiego odbiorcy.     Dziś, niemalże dekadę później, zapraszamy Państwa do udziału w drugiej edycji naszej konferencji. Tym razem jednak poszerzamy pole widzenia i proponujemy przyjrzeć się literaturze anglojęzycznej – brytyjskiej, amerykańskiej i literaturze byłych kolonii brytyjskich – w Polsce.     W ramach konferencji chcielibyśmy wspólnie zastanowić się, jak, w świetle zmian politycznych, społecznych i kulturowych, jakie zaszły przez ostatnie lata w Polsce Europie i na świecie, przedstawia się dziś obecność tych literatur w naszym kraju.     Czy dziś, gdy Polacy stanowią  największą grupę obcokrajowców w Wielkiej Brytanii, możemy mówić o wzmożonym zainteresowaniu brytyjskością i wzroście popularności literatury z Wysp Brytyjskich w Polsce? Czy „lista obecności” współczesnych pisarzy angielskich, szkockich i irlandzkich wzbogaciła się o nowe nazwiska?   Jak kulturowa i gospodarcza hegemonia Stanów Zjednoczonych wpływa  na funkcjonowanie mediów i rynku wydawniczego w Polsce?   Czy i jak literatura postkolonialna z byłych kolonii brytyjskich – Indii, krajów afrykańskich, Karaibów czy Australii i Nowej Zelandii – jest obecna w Polsce?   Głównymi zagadnieniami konferencji będą:

19.03.2016

Kanon czy kontestacja? Pytania młodej polonistyki. Część 2

Podejmując tradycję zapoczątkowaną w kwietniu ubiegłego roku, chcielibyśmy w imieniu pracowników, doktorantów i studentów Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprosić Państwa do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej pt.

14.03.2017

X Jubileuszowy Tydzień Polonistów Uniwersytetu Rzeszowskiego

13.02.2017

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego z Instytutem Filologii Polskiej UŁ 2017

Studenci i pracownicy Instytutu Filologii Polskiej UŁ po raz kolejny zapraszają do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Celem imprezy jest propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny, kształtowanie świadomości językowej Polaków oraz promowanie czytelnictwa literatury polskiej.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах