Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 22.02.2020
Дата размещения: 26.02.2020

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Начало событияВид события:
Соревнование
Местность:
Zielona Góra
Организаторы:
Целевые аудитории:
Ученики

W piątek, 22 lutego br. w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego odbył się finał okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

https://pixabay.com/pl/vectors/piksel-chen-pikseli-einschulung-3702056/

Do etapu centralnego zakwalifikowały się trzy uczennice z lubuskich szkół: Dominika Partyka (SSP w Żarach), Nina Nowak (ZE nr 7 w Zielonej Górze) i Julia Ruszkiewicz (SSP w Żarach).

Olimpiada uczy wszechstronnego odbioru, analizy i interpretacji tekstów kultury, a także budowania spójnej wypowiedzi ustnej i pisemnej na tematy związane bezpośrednio z największymi arcydziełami literatury polskiej i światowej oraz innymi tekstami kultury. Uczestnicy musieli najpierw przejść przez  etap szkolny, następnie w pisemnej części etapu okręgowego napisać rozprawkę i rozwiązać test językowy, a na części ustnej dokonać interpretacji wylosowanego utworu poetyckiego.

W pracach Komitetu Okręgowego brały udział m.in. przedstawicielki zielonogórskiego instytutu: prof. Małgorzata Mikołajczak (przewodnicząca), dr hab. Monika Kaczor, prof. UZ (jurorka), dr Aneta Narolska (jurorka) i dr Kamila Gieba (sekretarz).

Głównym organizatorem Olimpiady jest Komitet Główny przy Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Za organizację wydarzenia na szczeblu wojewódzkim odpowiada Lubuski Komitet Okręgowy przy Instytucie Filologii Polskiej UZ.

Etap centralny Olimpiady odbędzie się 24 i 25 marca 2020 r. w Konstancinie-Jeziornie. Uczennice z okręgu lubuskiego pojadą na zawody ogólnopolskie pod opieką dr Kamili Gieby. Laureaci i finaliści będą zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Информация

Адрес:
Uniwersytet Zielonogórski, al. Wojska Polskiego 69, budynek A-16
Автор:
Дата размещения:
26 февраля 2020; 12:04 (Magdalena Jurewicz-Nowak)
Дата правки:
26 февраля 2020; 12:07 (Magdalena Jurewicz-Nowak)
Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах