Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 13.12.2017 - 31.12.2017
Дата размещения: 14.12.2017

Przygoda w nieznanym kraju. Rozczytywanie niekanonicznych pisarek XIX wieku

Начало событияВид события:
Объявление о подаче писем
Местность:
Warszawa
Организаторы:

Zakład Literatury i Kultury Drugiej Połowy XIX Wieku (Wydział Polonistyki UW) zaprasza do nadsyłania zgłoszeń do pierwszej wieloautorskiej monografii z serii Przygoda w nieznanym kraju. Rozczytywanie niekanonicznych pisarek XIX wieku. Oczekiwane są przede wszystkim artykuły w formie case studies poświęcone konkretnym powieściopisarkom spoza kanonu, a także szkice rewidujące dotychczasowe rozpoznania polskiej krytyki feministycznej pod kątem lektury wykluczonych bądź niedoczytanych autorek XIX wieku. 

Zgłoszenia wraz z krótkimi abstraktami można nadsyłać do 31 grudnia 2017 na adres przygodawnieznanymkraju@gmail.com.

Informacje o przyjęciu do tomu zostaną rozesłane w styczniu 2018 r. Termin nadsyłania artykułów to 30 marca 2018. Po zebraniu tekstów planowane jest zorganizowanie w Warszawie seminarium roboczego wraz z panelem dyskusyjnym.

Organizatorzy wydarzenia:

dr hab. Lena Magnone

mgr Anna Dżabagina

Информация

Дата размещенияСкачать:
Дата размещения:
14 декабря 2017; 11:27 (Piotr Bordzoł)
Дата правки:
22 октября 2019; 09:09 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

09.10.2018

Przygoda w nieznanym kraju. Rozczytywanie niekanonicznych pisarek XIX wieku

Zakład Literatury i Kultury Drugiej Połowy XIX Wieku (Instytut Literatury Polskiej, Wydział Polonistyki UW) wraz z Kołem Naukowym Literatury Kobiet zaprasza do udziału w konferencji pt. Przygoda w nieznanym kraju. Rozczytywanie niekanonicznych pisarek XIX wieku. Część pierwsza: powieściopisarki, która odbędzie się w Warszawie 7 i 8 lutego 2019 roku.

07.04.2019

„Czego Maria Dąbrowska w swoich listach nie napisała” – drugie spotkanie z cyklu „Nieznane, ciekawe, cenne– ze zbiorów Książnicy Pomorskiej”

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią literatury, książki i Pomorza na wykład Aleksandry Skiby, rękopiśmienniczki z Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy.

11.01.2022

Zaciętość dumy w osamotnieniu. Marii Konopnickiej w 180 rocznicę urodzin. Rozpoznania – Idee – Recepcja / ogólnopolska konferencja naukowa

W 2022 roku będziemy obchodzić 180. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej, jednej z najwybitniejszych polskich pisarek i czołowej reprezentantki polskiego pozytywizmu. Jubileusz ten chcielibyśmy potraktować nie tylko jako okazję do namysłu nad życiem i twórczością autorki Obrazków, ale także do dostrzeżenia i spopularyzowania twórczości innych autorek, które miały swój wkład w rozwój polskiej literatury XIX wieku.

19.11.2019

Konferencja „Zofia Kossak, pisarka z Ziemi Lubelskiej"

Katedra Literatury Współczesnej KUL oraz Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" Oddział Okręgowy w Lublinie zapraszają na konferencję z okazji 130-lecia urodzin Zofii Kossak zatytułowaną „Zofia Kossak, pisarka z Ziemi Lubelskiej", która odbędzie się 20 listopada 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах