Событие
Relacje ważne dla edukacji w czasie pandemii
Zespół Socjologii Polityki, Gospodarki i Edukacji Instytutu Filozofii i Socjologii PAN zaprasza na kolejne spotkanie w ramach seminarium „Edukacja i społeczeństwo”
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 15 kwietnia 2021, w godz. 14:00–16:00.
Punktem wyjścia w dyskusji będzie książka: Grzegorz Ptaszek, Grzegorz D. Stunża, Jacek Pyżalski, Maciej Dębski, Magdalena Bigaj – Edukacja zdalna: co stało się z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami?, Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, szczególnie rozdział pt. Ważne relacje uczniów i nauczycieli w czasie edukacji zdalnej. Link do książki: https://bit.ly/2NPo5ww
Program seminarium
Michał Federowicz (IFiS PAN) – Powitanie uczestników
Jacek Pyżalski (Uniwersytet Adama Mickiewicza) – Relacje ważne dla edukacji w czasie pandemii
Panel dyskusyjny:
- Małgorzata Wiśniewska (Szkoła Podstawowa w Babicach)
- Piotr Rycielski (Uniwersytet SWPS)
- Krzysztof Ostaszewski (Instytut Psychiatrii i Neurologii)
- Dyskusja – moderator Michał Federowicz
Aby otrzymać link do Zooma, należy napisać mail na adres: publicrelations@ifispan.edu.pl.
Информация
Смотреть также
Premiera raportu "Edukacja zdalna w czasie pandemii" (II edycja)
Od sierpnia do początku października Centrum Cyfrowe wraz z partnerami – Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją Szkoła z Klasą – przeprowadziło badanie podsumowujące doświadczenia nauczycielek i nauczycieli ze zdalną edukacją. Wśród ponad 700 respondentów znaleźli się nauczyciele i nauczycielki ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół branżowych. Prezentacja wyników raportu „Edukacja zdalna w czasie pandemii. Edycja II” odbędzie się 24 listopada o 11:00 na platformie Zoom.
Media a edukacja. Przestrzeń relacji
Konferencje "Media a edukacja" organizowane są w Poznaniu od 1997 roku przez Zakład Edukacji Medialnej (dawniej: Zakład Technologii Kształcenia) Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych. Tegoroczna konferencja dotyczyć będzie nie tylko do roli relacji w życiu człowieka zanurzonego w świecie mediów, ale i cyberprzestrzeni, jako miejsca tworzenia lub podtrzymywania relacji interpersonalnych. W programie konferencji, oprócz wystąpień plenarnych oraz w sekcjach tematycznych, przewidziano warsztaty dydaktyczne dla nauczycieli i innych osób zainteresowanych tematyką.
Szkoła jutra. Oddolna rewolucja, która zmienia edukację
Zakład Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Dydaktycznej pt. "Szkoła jutra. Oddolna rewolucja, która zmienia edukację"
Edukacja polonistyczna w (z)reformowanej szkole
Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa serdecznie zapraszają na zdalną konferencję naukową Sekcji Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów "Edukacja polonistyczna w (z)reformowanej szkole", która odbędzie się w 26 listopada.