Полонистический бюллетень

Событие

Начало событияДата события: 24.04.2017 g.17:00 - 24.04.2017
Дата размещения: 19.04.2017

Seminarium z cyklu „Duchowość kobiet”

Начало событияВид события:
Семинар
Местность:
Warszawa

Serdecznie zapraszamy na piąte seminarium z cyklu „Duchowość kobiet” organizowane przez zespół Archiwum Kobiet IBL PAN oraz Instytut Religioznawstwa UJ. Gościniami spotkania będą pisarka Justyna Bargielska i artystka sztuk wizualnych Ada Karczmarczyk. Wystąpią one z krótkimi prezentacjami, które będą punktem wyjścia do dyskusji.

Justyna Bargielska, autorka tomów poetyckich („Dwa fiaty”, „Bach for my baby”) i prozy (Obsoletki”, „Małe lisy”), opowie o swojej twórczości w wystąpieniu zatytułowanym „Religia to przedmiot pamięciowy - między objawieniem a relacją”. Duchowość w tekstach Bargielskiej zaznaczona jest silnie świadomością śmiertelności.
Ada Karczmarczyk, która w ramach seminarium wystąpi z prezentacją zatytułowaną „Dobro, prawda, piękno”, autorka m.in. wystaw „Świadectwo”, „Bóg i dziewczyna”, przyjmuje postawę ewangelizującą i afirmującą, czerpiąc z kultury popularnej i estetyki kiczu. Artystki łączy poczucie humoru a nawet ironia.

Spotkanie będzie okazją do zastanowienia się nad tym, jaką funkcję we współczesnej duchowości pełni śmiech, również śmiech przez łzy, oraz co oznacza bycie katoliczką w Polsce XXI wieku.

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2, Warszawa, 24.04.2017, godzina 17.00.

Информация

Адрес:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Jazdów 2, Warszawa
Дата размещения:
19 апреля 2017; 17:45 (Mariola Wilczak)
Дата правки:
19 апреля 2017; 17:45 (Mariola Wilczak)

Смотреть также

03.02.2017

Białostockie "Kontrasty": historia – przekaz – recepcja

Zespół Badań Regionalnych Uniwersytetu w Białymstoku, Zakład Literatury Oświecenia i Romantyzmu Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katedra Poetyki i Teorii Literatury Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają do udziału w konferencji "Białostockie ‘Kontrasty’: historia – przekaz – recepcja", która odbędzie się w dniach 25–26 maja 2017r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

17.01.2017

AUTORefleksja: „ja” czy „my” i „Ty”? Wszyscy jesteśmy uchodźcami, kobietami, LGBT i osobami z niepełnosprawnością – wykład dra hab. T. Kitlińskiego

W imieniu Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. I. Opackiego oraz Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Filologicznego zapraszamy na wykład dr hab. Tomasza Kitlińskiego zatytułowany „AUTORefleksja: „ja” czy „my” i „Ty”? Wszyscy jesteśmy uchodźcami, kobietami, LGBT i osobami z niepełnosprawnością”.

27.03.2017

Brandstaetter: Biblia w nowoczesnej kulturze / Otwarte seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Dramat Polski. Reaktywacja”

Ośrodek Badań Nad Polskim Dramatem Współczesnym oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają na otwarte seminarium interdyscyplinarne z cyklu „Dramat Polski. Reaktywacja”: Brandstaetter: Biblia w nowoczesnej kulturze. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 12.00 w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1).

14.03.2017

X Jubileuszowy Tydzień Polonistów Uniwersytetu Rzeszowskiego

Если вы не хотите, чтобы куки-файлы сохранялись на вашем диске, поменяйте настройки своего браузера Смотреть информацию о куки-файлах