Событие
Spotkanie z autorami książki "Madzia i ... Magdalena, czyli o Samozwaniec inaczej"
Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Rafałem Podrazą i Różą Czerniawską-Karcz, autorami książki Madzia i ... Magdalena, czyli o Samozwaniec inaczej.
Spotkanie odbędzie się w środę 21 lutego 2018 o godz. 17.00 w Sali im. prof. Henryka Markiewicza (Książnica Pomorska w Szczecinie, wejście od ul. Dworcowej, III p.).
Książka jest kolejną publikacją Rafała Podrazy (tym razem napisaną wspólnie z Różą Czerniawską-Karcz), poświęconą "pierwszej damie polskiej satyry" Magdalenie Samozwaniec. Autorzy wykorzystali notatki i wspomnienia aktorki Krystyny Chruścielskiej, zawierające nieznane informacje i fotografie. Magdalena Samozwaniec przez wiele lat przyjaźniła się z aktorką i jej mężem, aktorem i reżyserem Juliuszem Lubicz-Lisowskim.
Информация
Смотреть также
Kossakówny. Panel dyskusyjny
14 czerwca o godz. 17.30 w Sali Stefana Flukowskiego w Książnicy Pomorskiej odbędzie się pierwsze w historii spotkanie największych badaczy rodziny Kossaków.
Spotkanie wokół książki "Rytm schowany w tekście. Adam 'Łona' Zieliński i kultura popularna"
W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w spotkaniu wokół książki Rytm schowany w tekście. Adam „Łona” Zieliński i kultura popularna, która stanowi pokłosie sympozjum zorganizowanego przez Uniwersytet Szczeciński we współpracy z Książnicą Pomorską w Szczecinie z okazji jubileuszu artysty.
„Czego Maria Dąbrowska w swoich listach nie napisała” – drugie spotkanie z cyklu „Nieznane, ciekawe, cenne– ze zbiorów Książnicy Pomorskiej”
Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych historią literatury, książki i Pomorza na wykład Aleksandry Skiby, rękopiśmienniczki z Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy.
Szczecin – kultura w „mieście magnolii i ruin” / wykład dra Michała Paziewskiego
Książnica Pomorska oraz Fundacja Ścieżkami Pomorza zapraszają na wykład dr. Michała Paziewskiego Szczecin – kultura w „mieście magnolii i ruin” (poniedziałek 3 kwietnia 2017 o godz. 17.00, Sala im. Stanisława Badonia, wejście od ul. Dworcowej, parter). Wstęp wolny.