Contest
VII edycja Nagrody im. Wisławy Szymborskiej
Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza rozpoczęcie naboru tomów poetyckich do VII edycji Nagrody. W roku 2019 Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana tylko za tom napisany w języku polskim, wydany w 2018 roku.
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej ma charakter międzynarodowy, przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim w roku poprzedzającym. Kandydatów do Nagrody mogą zgłaszać wydawnictwa, instytucje kultury, media o charakterze literackim, członkowie kapituły oraz inne osoby.
Zgłoszenia należy przysyłać na adres Fundacji do 15 stycznia 2019. Zgłoszenie powinno zawierać 8 egzemplarzy papierowych książki poetyckiej oraz plik w formacie PDF. Przyjmowane są tylko książki posiadające nr ISBN.
Na Nagrodę składają się statuetka oraz 100 tys. złotych dla autora tomu napisanego po polsku. Druga nagroda – w wysokości 100 tysięcy złotych – dzielona jest między autora tomu napisanego w języku obcym i jego tłumacza lub tłumaczy. W 2019 roku roku druga Nagroda nie zostanie przyznana.
Information
See also
VI edycja Nagrody imienia Wisławy Szymborskiej
Nagroda imienia Wisławy Szymborskiej przyznawana jest co roku za książkę poetycką wydaną w języku polskim. Organizatorem Konkursu oraz fundatorem nagrody jest Fundacja Wisławy Szymborskiej.
Nagroda im. Adama Włodka – X edycja
Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza do nadsyłania zgłoszeń w konkursie stanowiącym wypełnienie zapisu testamentowego poetki.
Miniatura dźwiękowa inspirowana twórczością Wisławy Szymborskiej
Fundacja Wisławy Szymborskiej i Fundacja Audionomia organizują konkurs na dźwiękową miniaturę inspirowaną twórczością polskiej noblistki.
Konkurs na esej dla uczniów szkół średnich „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.” – Wisława Szymborska
Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa oraz Koło Naukowe Polonistów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach ogłaszają Konkurs na esej dla uczniów szkół średnich „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.” – Wisława Szymborska. Zadaniem uczestników jest napisanie eseju zawierającego rozważania dotyczące ich miejsca w życiu teraz i w przyszłości. Inspirację prac ma stanowić cytat z wiersza Życie na poczekaniu Wisławy Szymborskiej: „Nie znam roli, którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.”