Contest
VII Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek
Trwa VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Na autora lub autorów najwartościowszej publikacji, która ukazała się w 2017 roku, czeka 50 tys. zł.
Prace mogą być zgłaszane przez autorów lub redakcje wydawnictw, dzienników, czasopism, stacji radiowych, telewizyjnych, portali internetowych i kierownictwa zespołów filmowych. Poprzez prace rozumiane są: teksty prasowe, filmy, audycje radiowe i programy telewizyjne, w tym dokumentalne oraz publikacje zamieszczane w mediach internetowych. Autor może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę własną i jedną współautorską. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie prace w języku polskim (w tym przetłumaczone na ten język).
W obecnej edycji konkursu wprowadzono kategorię dla studentów. Do konkursu mogą przystąpić studenci wszystkich typów szkół wyższych, którzy posiadają status studenta potwierdzony ważną na dzień złożenia pracy do konkursu legitymacją studencką. Tematyka zgłaszanych prac (opublikowanych w 2017 r.) w tej kategorii powinna mieć związek z Górnym Śląskiem, Zagłębiem, Podbeskidziem lub Ziemią Częstochowską. Wyboru laureata w tej kategorii dokonuje Komisja Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego.
Nagrodą w kategorii student jest nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł ufundowana przez Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Komisja może zdecydować o podziale nagrody.
Zgłoszenia w obu kategoriach przyjmowane są do 25.01.2018 r. Należy je przesłać na adres: Uniwersytet Śląski w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice (pok. 135) - z dopiskiem „Konkurs im. K. Bochenek".
Wszelkie dodatkowe informacje związane z Konkursem udzielane są pod adresem:
konkurskbochenek@us.edu.pl,
lub u Pani Magdaleny Ślebarskiej - Dział Promocji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
(adres e-mail: magdalena.slebarska@us.edu.pl, tel.: 509 685 733).
Information
See also
Konkurs o Nagrodę im. prof. Roberta Mroziewicza
Collegium Civitas zaprasza absolwentów studiów magisterskich do udziału w kolejnej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu stosunków międzynarodowych, dyplomacji, bezpieczeństwa międzynarodowego i cyfrowego.
V edycja Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego
Nagroda w wysokości 10 tysięcy złotych przyznawana jest autorom i autorkom publikacji dotyczących edukacji w trzech kategoriach – naukowej, publicystycznej i specjalistycznej. To forma docenienia prac, które trafnie odpowiadają na aktualne wyzwania, przed którymi stoi polski system edukacji.
Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego 2020
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego zaprasza do składania artykułów w III edycji Konkursu dla badaczy i publicystów piszących dla edukacji.
Nagroda im. T. Kotarbińskiego
Do 28 kwietnia 2017 r. trwa nabór wniosków w ramach konkursu o nagrodę im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Do konkursu można zgłaszać prace naukowe z zakresu nauk humanistycznych. Celem konkursu jest promocja badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Do konkursu można zgłosić pracę, która spełnia następujące wymagania: została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym; została opublikowana w 2016 roku i jest to jej pierwsze wydanie; jest pracą z zakresu nauk humanistycznych. Prace do konkursu mogą zgłaszać: mająca siedzibę główną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczelnia; podstawowa jednostka organizacyjna takiej uczelni; mający siedzibę główną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej instytut naukowy. Nie można zgłosić do konkursu pracy, której autorem lub współautorem jest członek Kapituły, jej Sekretarz bądź członek rodziny lub osoba bliska tych osób.