Contest
Warsztaty ERC dla nauk społecznych i humanistycznych
Polska Akademia Nauk organizuje konkurs „Warsztaty ERC dla nauk społecznych i humanistycznych”. Konkurs wyłoni 4 laureatów, którzy wezmą udział w warsztatach ERC Mentoring Initiative, organizowanych 3-4 grudnia 2016 roku w Wiedniu przez Instytut Nauk o Człowieku (Institut für die Wissenschaften vom Menschen) oraz Polską Akademię Nauk (stacja naukowa w Wiedniu).
Laureatom zapewniane jest uczestnictwo w Warsztatach, nocleg w stacji naukowej Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu w dniach 02-04.12.2016 r., a także zwrot kosztów podróży oraz diet związanych z udziałem w Warsztatach w wysokości do 2000 zł.
Konkurs jest skierowany do wybitnych naukowców reprezentujących dziedziny humanistyczne i społeczne, planujących aplikowanie o granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych - ERC, Starting i Consolidator, czyli będących od 1 roku do 12 lat po uzyskaniu tytułu doktora.
Warsztaty ERC Mentoring Initiative mają pomóc w przygotowaniu naukowców do aplikowania o granty ERC. Uczestnicy spotkania będą mogli skonsultować z ekspertami swoje pomysły badawcze, które planują przedstawić we wniosku projektowym. Przedstawione zostaną także rekomendacje panelistów oceniających wnioski ERC.
Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.
Kandydaci zgłaszają swoje uczestnictwo poprzez wypełnienie formularza online: https://goo.gl/forms/WUjMOVv3bHS0S2lQ2
Information
See also
ERC Advanced Grants
Do 31 sierpnia 2017 r. można składać wnioski w ramach konkursu ERC Advanced Grants. Konkurs adresowany jest do przedstawicieli dowolnej dziedziny nauki, techniki i edukacji. Wnioski mogą składać osoby o dowolnej narodowości oraz dowolnym wieku. Kluczowym kryterium przy ocenie złożonych wniosków jest doskonałość naukowa wnioskodawcy. Maksymalna kwota finansowania projektu wynosi 2,5 mln euro. Budżet konkursu wynosi 567 mln euro. Zgodnie z regulaminem zgłaszany projekt może trwać do 5 lat. Kandydaci ubiegających się o granty „ERC Advanced Grant”, zwani głównymi badaczami, powinni być aktywnymi naukowcami, którzy mogą pochwalić się istotnymi osiągnięcia naukowymi zdobytymi w przeciągu ostatnich 10 lat kariery. Główni badacze powinni być naukowcami prowadzącymi własne badania, wykazującymi się wyjątkową oryginalnością i istotnym dorobkiem naukowym. Wymogi akademickie nie są brane pod uwagę w trakcie selekcji kandydatów.
Konkursy NCN: Etiuda 6, Sonatina 2 i Uwertura 2
Narodowe Centrum Nauki otworzyło nabór wniosków w ramach konkursów Etiuda 6, Sonatina 2 i Uwertura 2. Termin składania wniosków w wersji elektronicznej w systemie OSF upływa 15 marca 2018 r.
Młoda Redakcja 2017 - staże dla studentów
Do 31 stycznia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach programu Młoda Redakcja 2017. W ramach konkursu studenci m.in. z Polski i Niemiec mogą ubiegać się o staż w Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. W ramach stażu studenci będą zapewniali obsługę medialna projektów współfinansowanych przez FWPN.
X KONKURS TRANSLATORSKI Z LITERATURY AUSTRIACKIEJ
Przedmiotem konkursu są przekłady artystyczne na język polski tekstów prozatorskich autorów austriackich. Konkurs adresowany jest do młodych adeptów sztuki translatorskiej, którzy nie posiadają w dorobku samodzielnej przekładowej publikacji książkowej z zakresu literatury pięknej o objętości większej niż jeden arkusz wydawniczy.