Event
Bezpłatne kursy języka polskiego dla osób z Ukrainy
Zakład Nauczania Języka i Kultury Polskiej (dawny Zakład Dydaktyki Polonijnej) Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie, po wznowieniu umowy o współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, 20 marca rozpoczął VIII już edycję popularnego kursu dla nauczycieli szkół polonijnych – Nauczanie Języka Polskiego Jako Obcego. Wśród naszych studentów znajdują się także nauczyciele z Ukrainy. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji geopolitycznej, kontynuując tradycję PUNO Charity, zapewniliśmy im możliwość bezpłatnego doskonalenia umiejętności dydaktycznych. Planujemy kolejne kursy online. Zapraszamy wolontariuszy, którzy jako lektorzy JPJO przyłączą się do naszej akcji na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie przyłączył się aktywnie do akcji pomocy ukraińskim uchodźcom poprzez organizację bezpłatnych kursów języka polskiego dla dzieci i dorosłych. Nawiązano już współpracę z dwoma polskimi urzędami miejskimi. Pierwsze kursy językowe ruszą 4 kwietnia i będą rozszerzane o kolejne edycje. Zakład Nauczania Języka i Kultury Polskiej ma przed sobą nie lada wyzwanie, gdyż zapotrzebowanie w tym zakresie jest ogromne. Pracujemy cały czas nad dostosowaniem naszej oferty do potrzeb uchodźców i planujemy kury językowe z uwzględnieniem specyfiki słownictwa zawodowego – będzie to sfera medycyny, a także opieka nad osobami starszymi. Zwróciliśmy się z apelem o współpracę z nami do innych organizacji polonijnych oraz tych w Polsce. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego, chcielibyśmy połączyć nasze siły, aby wspólnie sprostać oczekiwaniom.
Інститут викладання мови при Центрі польської культури оголошує про можливість проведення онлайн-занять з українцями, яким ми можемо допомогти з вивченням польської мови. Просимо людей, які приїхали з України та бажають взяти участь в онлайн-заняттях, повідомляти за адресою: znjikp@puno.ac.uk
Chcemy pomóc ucząc tych, którzy w Polsce szukają schronienia i przybywają z Ukrainy, uciekając przed wojną. Zakład Nauczania Jezyka u Kultury Polskiej deklaruje możliwość prowadzenia zajęć online z osobami z Ukrainy, którym poprzez znajomość języka polskiego możemy pomóc. Proszę, by osoby, które przybyły z Ukrainy, a chciałyby uczestniczyć w zajęciach online zgłaszały się na adres: znjikp@puno.ac.uk
Wszystkich zainteresownanych pomocą wolontariuszy zapraszamy do zgłaszania się przez formularz internetowy: https://tiny.pl/9k1bf
Information
See also
Język, tożsamość, kultura. Wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii / sympozjum
Zakład Nauczania Języka i Kultury Polskiej na Wydziale Humanistycznym Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie im. I.J. Paderewskiego w Londynie oraz Zespół "Literatura a Glottodydaktyka" Instytutu Badań Literackich PAN zapraszają nauczycieli na sympozjum, na którym przedstawiony zostanie nowy podręcznik pt. Język, tożsamość, kultura. Wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii. Wstęp wolny.
Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian
Zakład Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na konferencję naukową w zatytułowaną Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2023 r.
IІ Międzynarodowy Panel Naukowo-Dydaktyczny "STAN I PERSPEKTYWY DYDAKTYKI JĘZYKA POLSKIEGO W SZKOŁACH ŚREDNICH I WYŻSZYCH"oraz międzynarodowy kurs podniesienia kwalifikacji polonistów
Do udziału w panelu oraz w kursie zapraszają Instytut Polski, Naukowo-Edukacyjne Laboratorium Przekładu Ukraińsko-Polskiego, Katedra Polonistyki i Przekładu, Edukacyjno-Naukowy Instytut Kształcenia Ustawicznego Wołyńskiego Uniwersytetu Narodowego imienia Łesi Ukrainki i Wołyński Instytut Podyplomowej Edukacji Pedagogicznej przy wsparciu Instytutu Pedagogiki Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy і "Biuletynu Polonistycznego".
Jak uczyć polskiego dzieci i młodzież z Ukrainy? Darmowe warsztaty dla nauczycieli
Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie organizuje warsztaty online z zakresu nauczania kultury polskiej i języka polskiego jako obcego. Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli, którzy stają przed zadaniem pracy z ukraińskimi dziećmi i młodzieżą.