Event
Debata adeptów dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim
Studenci III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Zielonogórskiego wzięli udział w "Debacie Uniwersyteckiej". Tematem dyskusji była m.in. nauka zdalna w dobie pandemii.
Projekt debaty powstał w ramach warsztatów telewizyjnych dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Nad jego realizacją czuwali Marcin Krzywicki i Jerzy Jackowski.
Przebieg dyskusji z 8 lutego 2021 r. został zarejestrowany i zamieszczony na kanale YouTube:
https://youtu.be/UE6ooOPiAt4
https://youtu.be/J_vuPy5d4Tc
https://youtu.be/7DnqFlXysYQ
Information
See also
Kim będziemy po Covidzie? Filozoficzne interpretacje konsekwencji pandemii / debata filozoficzna
W debacie wezmą udział: prof. Andrzej Leder, kierownik Zespołu Filozofii Kultury Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, prof. Monika Kostera, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Maria Libura, kierownik Zakładu Dydaktyki i Symulacji Medycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Aleksander Temkin (moderator).
Obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji na Uniwersytecie Zielonogórskim
Program obchodów obejmuje debatę poświęconą sytuacji uchodźców z Ukrainy na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz sesję naukową, której temat brzmi "Kadra naukowa na Uniwersytecie Zielonogórskim - równości i nierówności.
Spotkanie z autorami książek „Siedem grzechów głównych w dyskusjach publicznych" i „W lustrze snów”
Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. Moniką Kaczor, promujące książkę „Siedem grzechów głównych w dyskusjach publicznych” oraz ze studentami dziennikarstwa i twórcami zbioru opowieści pt. „W lustrze snów”.
Debata językoznawcza. Feminatywy na UZ
Debata językoznawcza z udziałem publiczności odbędzie się w ramach "Dnia Równości" na Uniwersytecie Zielonogórskim 20 listopada 2024 r.