Event
Mistrz Ryszard Przybylski (1928-2016) – in memoriam
Serdecznie zapraszamy na konferencję Mistrz Ryszard Przybylski (1928-2016) – in memoriam, która odbędzie się 28 października 2016 r. w poznańskim Collegium Maius (sala 218).
Dyskusja i przerwa kawowa: 13.00-13.30
Information
See also
KOR i literatura
Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowej KOR I LITERATURA (18–19 X, Col. Maius UAM), zorganizowanej przez Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej, Instytut Filologii Polskiej oraz Instytut Filozofii UAM w uzgodnieniu z Poznańskim Komitetem Obchodów 40. Rocznicy Powstania Komitetu Obrony Robotników. W powstanie i działalność KOR zaangażowanych było wielu pisarzy i ludzi kultury, m.in. Stanisław Barańczak, wówczas pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Ideały wolnościowe na różne sposoby dochodziły do głosu w dziełach licznych twórców drugiej połowy lat 70. Właśnie tym głosom sprzed dziesięcioleci – nadal aktualnym – poświęcona będzie nasza konferencja. Zapraszamy na otwarcie sesji, do dyskusji nad referatami, na film o Ryszardzie Krynickim – z udziałem bohatera, na spotkanie z poezją Juliana Kornhausera, na rozmowę z Adamem Michnikiem. Szczególne znaczenie przypisujemy otwarciu Pasażu Stanisława Barańczaka w Collegium Maius. Poeta był dotąd z nami poprzez swoje książki oraz pamięć przyjaciół i uczniów. Odtąd jego obecność nabierze nowego, stałego wymiaru. ZAPRASZAMY!
Jak wydawać teksty dawne
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej konferencji z cyklu Staropolskie Spotkania Językoznawcze, zatytułowanej „Jak wydawać teksty dawne”, organizowanej przez Zakład Historii Języka Polskiego (Instytut Filologii Polskiej UAM) w dniach 16–17 marca 2016 r.
Pokolenie „Współczesności” – Twórcy. Dzieła. Znaczenie
W dniach 13–16 października 2015 r. w Collegium Maius (ul. Fredry 10, Salon Mickiewicza pod Kopułą) odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa Pokolenie „Współczesności” – Twórcy. Dzieła. Znaczenie. Organizatorami konferencji są Zakład Poetyki i Krytyki Literackiej IFP UAM oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Program konferencji w załączniku.
Audiodeskrypcja i jej pogranicza
Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki IFP UAM, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Naukowe Koło Audiodeskryberów mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencję Audiodeskrypcja i jej pogranicza, która odbędzie się w dniach 9–11 maja 2016 r. na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ministerstwa Cyfryzacji. Program konferencji w załączniku.