Event
Polonistyka ku przyszłości – seminarium dla nauczycieli polonistów
28 listopada 2024 roku na Wydziale Filologicznym odbędzie się Seminarium dla nauczycieli polonistów POLONISTYKA KU PRZYSZŁOŚCI organizowane przez Instytut Filologii Polskiej i Logopedii UŁ we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Seminarium „Polonistyka ku przyszłości” zostało pomyślane jako wydarzenie łączące nauczycieli języka polskiego – praktyków, reprezentujących przede wszystkim szkoły średnie z Łodzi i regionu łódzkiego – oraz środowisko polonistyki akademickiej. Jego celem jest doskonalenie kwalifikacji zawodowych, propagowanie najnowszych metod nauczania i innowacyjnych narzędzi dydaktycznych, a także stworzenie okazji do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między nauczycielami różnych szczebli edukacji polonistycznej.
W programie wyjątkowego spotkania znajdują się obrady poświęcone m.in. praktycznym efektom nauczania polonistycznego, najnowszym rozwiązaniom technologicznym w polonistyce oraz wielokulturowości w aspekcie nauczania języka polskiego w szkołach. Ponadto uczestnicy wydarzenia wezmą udział w praktycznych warsztatach wspierających rozwój kreatywności oraz kompetencji komunikacyjnych wśród nauczycieli języka polskiego. Seminarium zwieńczy spotkanie „Jak zachęcić do czytania klasyki? Nowe sposoby na stare lektury” z gośćmi znanymi z popularyzacji literatury w przestrzeni internetowej: Wiktorią Korzeniewską (SlavicBook) i Robertem Kowalskim (Paryskie Salony Romantyków). Rozmowę poprowadzi dr Aleksandra Mikinka.
Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Dziekana Wydziału Filologicznego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Kuratora Oświaty, Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza i Wydawnictwa Naukowego PWN.
Information
See also
Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka
Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji glottodydaktycznej "Nowości w glottodydaktyce polonistycznej – perspektywa międzynarodowa: teoria i praktyka", która odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r.
Język, tożsamość, kultura. Wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii / sympozjum
Zakład Nauczania Języka i Kultury Polskiej na Wydziale Humanistycznym Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie im. I.J. Paderewskiego w Londynie oraz Zespół "Literatura a Glottodydaktyka" Instytutu Badań Literackich PAN zapraszają nauczycieli na sympozjum, na którym przedstawiony zostanie nowy podręcznik pt. Język, tożsamość, kultura. Wśród młodzieży polonijnej w Wielkiej Brytanii. Wstęp wolny.
Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian
Zakład Lingwistyki Stosowanej i Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na konferencję naukową w zatytułowaną Współczesna glottodydaktyka polonistyczna – cele i priorytety w dobie przemian, która odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2023 r.
Edukacja polonistyczna w (z)reformowanej szkole
Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa serdecznie zapraszają na zdalną konferencję naukową Sekcji Dydaktyków Koła Naukowego Polonistów "Edukacja polonistyczna w (z)reformowanej szkole", która odbędzie się w 26 listopada.