Job offer
Asystent w Instytucie Literatury Polskiej
Wymagania:
- stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa polskiego;
- dorobek naukowy w zakresie teorii literatury;
- kompetencje i doświadczenie: e-learning i narzędzia multimedialne;
- doświadczenie we współpracy międzynarodowej
Information
See also
Adiunkt w Zakładzie Antropologii i Edukacji Polonistycznej
OPIS (TEMATYKA, OCZEKIWANIA, UWAGI):
ADIUNKT W WYDZIALE FILOLOGICZNYM UMK
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 109 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym ( Dz. U. Nr 164, poz. 1365, z późn. zmianami) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne: Wymagania: - stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, - udokumentowany dorobek naukowy w zakresie polonistycznego językoznawstwa synchronicznego (morfologia) oraz psycholingwistyki (rozwoje mowy dziecka), - czynny udział w konferencjach naukowych, - doświadczenie dydaktyczne w zakresie polonistycznego językoznawstwa synchronicznego i logopedii.
Wykładowca (językoznawstwo)
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 109 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j.Dz. U. z 2016 roku, poz. 1842, z późn. zmianami) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne:
Profesor zwyczajny
Do konkursu mogą przystąpić osoby, które spełniają warunki określone w art. 109 ust.1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j.Dz. U. z 2016 roku, poz. 1842, z późn. zmianami) oraz następujące kryteria kwalifikacyjne: Wymagania: - tytuł profesora nauk humanistycznych (w zakresie językoznawstwa), - udokumentowany dorobek naukowy w zakresie językoznawstwa ogólnego lub konfrontatywnego (w szczególności w odniesieniu do języków słowiańskich), - dorobek w zakresie kształcenia kadr naukowych, - czynny udział w konferencjach naukowych, - doświadczenie dydaktyczne w zakresie językoznawstwa teoretycznego lub ogólnego oraz konfrontatywnego (w szczególności w odniesieniu do języków południowosłowiańskich i bałkańskich) - doświadczenie w prowadzeniu seminariów dyplomowych