Scholarship/grant
Stypendium badawcze Sieci Ziem Zachodnich i Północnych
Oferta skierowana jest do badaczy z zagranicy, których wiek nie przekracza w roku aplikacji 35 lat i których zainteresowania naukowe wpisują się w tematykę programu badawczego Ziem Zachodnich i Północnych.
Stypendium jest skierowane do osób, które prowadzą za granicą Polski badania naukowe na temat przeszłości i teraźniejszości ziem przyłączonych do Polski w 1945 roku. Rezydencja stypendysty w jednym z miast Sieci Ziem Zachodnich i Północnych ma umożliwić mu wykorzystanie źródeł z archiwów Opola, Olsztyna, Szczecina, Wrocławia i Poznania, a także zapoznanie się z polskim stanem badań w tej tematyce.
W ramach stypendium stworzona zostanie możliwość prezentacji własnych badań i poddania ich naukowej dyskusji.
Adresatami konkursu są osoby fizyczne, które:
- posiadają obywatelstwo inne niż polskie,
- nie ukończyły 35 roku życia,
- są absolwentami studiów humanistycznych lub społecznych,
- prowadzą za granicą badania naukowe dotyczące przeszłości lub teraźniejszości Ziem Zachodnich i Północnych Polski,
- posługują się komunikatywnie językiem polskim i biegle językiem angielskim lub niemieckim.
Stypendium może trwać od 1 do 3 miesięcy. W czasie pobytu w jednym z polskich ośrodków badawczych wskazanych w Regulaminie Stypendium Sieci Ziem Zachodnich i Północnych stypendysta otrzymuje zryczałtowaną kwotę 5400,00 zł netto miesięcznie.
Information
See also
Stypendia na Uniwersytecie Torontońskim
Polish Language and Literature Program prowadzony przez University of Toronto ogłasza nabór wniosków na krótkoterminowe staże naukowe.
Program START 2023 dla młodych naukowców
Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej zaprasza młodych naukowców do składania wniosków o stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe. O stypendia mogą się ubiegać naukowcy reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, którzy w roku składania wniosku nie przekroczyli 30 roku życia.
START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej
Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej po raz trzydziesty uruchomiła program stypendialny dla młodych naukowców. Celem programu jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.
Stypendia indywidualne Komisji Europejskiej „Maria Skłodowska-Curie”
Stypendia indywidualne oferowane są doświadczonym badaczom z całego świata, którzy chcą rozwijać swoją karierę, zdobywając doświadczenia zagraniczne. Finansowane są wszystkie obszary badawcze.