Oferta edukacyjna
Zarządzanie Kulturą w Administracji Rządowej, Samorządowej i w Organizacjach Pozarządowych (w 2019/2020 - XVII edycja)
Celem studiów jest zwiększenie wiedzy i umiejętności, pozwalających na samodzielne zarzadzanie podmiotem prowadzącym działalność w sferze kultury (samorządową instytucją kultury, organizacją pozarządową lub przedsiębiorstwem prowadzącym działalność w sferze kultury).
Studia skierowane są do osób zarówno już pracujących w obszarze kultury, jak i tych, które rozpoczynają pracę w tym obszarze lub po prostu interesują się nowoczesnymi narzędziami marketingowymi oraz zarządzaniem kulturą.
Zajęcia prowadzą specjaliści z dziedziny zarządzania, prawa i reklamy, znawcy programów europejskich, menadżerowie kultury, praktycy.
Kierownik studiów: dr hab. Agata Roćko, prof. IBL PAN
Czas trwania: 2 semestry (180 godzin). Wykłady i ćwiczenia odbywają się raz w miesiącu (piątek w godz. 15.45-19.00, sobota i niedziela w godz. 9.00-16.00).
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Wybrane przedmioty: Elementy prawa dla pracowników instytucji kultury; Udostępnianie kultury oraz korzystanie z bezpłatnych zasobów Internetu; Konstruowanie oferty edukacyjnej instytucji kultury; Komunikacja managera kultury-warsztat; Wybrane aspekty zarządzania instytucją artystyczną; Promocja i organizacja międzynarodowego wydarzenia kulturalnego – case study, Eurovision Song Contest; Współpraca z artystami. Promocja wydarzenia i zespołu muzycznego; ABC managera kultury-praktyczne aspekty pracy z artystami; Marketing i zarządzanie w kulturze; Praktyczne aspekty finansowania projektów kulturalnych w różnych obszarach zarządzania kulturą; Współpraca z artystami przy projektach kultury; Współpraca z mediami–warsztat; Promocja kultury w mediach lokalnych i regionalnych; Zarządzanie kryzysowe; Zarządzanie strategiczne. Przywództwo XXI wieku; Komunikacja społeczna w instytucji kultury – case study: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie; Społeczna odpowiedzialność organizacji (CSR) w biznesie i kulturze; Animacja kultury a praca ze społecznością lokalną: metody, konteksty, inspiracje – warsztat.
Informacje
Zobacz także
Oferta dydaktyczna Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie
Od kick-offu do raportu – zarządzanie projektem badawczym online
Centrum Humanistyki Cyfrowej zaprasza na bezpłatne warsztaty online „Od kick-offu do raportu – zarządzanie projektem badawczym online”, które odbędą się 22 lutego o godz. 16. Poprowadzi je Gabriela Manista, koordynatorka Centrum Humanistyki Cyfrowej IBL PAN, prawniczka, doktorantka i badaczka nowych mediów w instytucjach kultury oraz absolwentka studiów podyplomowych z zarządzania projektami na Sorbonie.
Zarządzanie kulturą w administracji rządowej, samorządowej i w organizacjach pozarządowych. XVI edycja
Studia skierowane są do osób zarówno pracujących w obszarze kultury, jak i tych, które rozpoczynają pracę w tej dziedzinie lub po prostu interesują się nowoczesnymi narzędziami marketingowymi oraz zarządzaniem kulturą.
Podyplomowe Studia "Zarządzanie Kulturą w Strukturach Unii Europejskiej" (XIII edycja)
Tematyka i program studiów: