Wydarzenie
Białoszewski przed debiutem / w ramach cyklu Spotkania mironologiczne
Serdecznie zapraszamy na konferencję "Białoszewski przed debiutem", organizowaną przez Instytut Badań Literackich PAN we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej UW i Instytutem Filologii Polskiej UWr.
Konferencja odbędzie się w dniach 10-11 października w sali 144. Na czwartek 10 października na godz. 17:00 zaplanowano dyskusję "Białoszewski socrealistyczny?".
Informacje
Zobacz także
„W nieznanym języku znaczenia przelatują, wirują”. Białoszewski globalny / IV Spotkania Mironologiczne
W dniach 8-9 czerwca odbędą się kolejne, już czwarte, Spotkania Mironologiczne pt. „W nieznanym języku znaczenia przelatują”. Białoszewski globalny. Obrady odbędą się w Instytucie Badań Literackich PAN, przy ul. Nowy Świat 72, sala 144.
„Ewr kąplet”. Spotkania mironologiczne I
Fundacja im. Mirona Białoszewskiego, Instytut Badań Literackich PAN, Instytut Kultury Polskiej UW oraz Państwowy Instytut Wydawniczy serdecznie zapraszają na „Ewr kąplet”. Spotkania mironologiczne I, czyli na spotkanie związane z trzema ostatnimi tomami Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego, wydanych nakładem PIW. Obejmuje ono sesję naukową i dyskusję z pisarzami. Odbędzie się 10 stycznia 2018 roku.
Otwarte spotkanie "Tour de Polonistyka" na Uniwersytecie Rzeszowskim
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka". Tym razem zawitamy do Instytutu Filologii Polskiej UR. O powstaniu, celach, roli, sposobach działania, możliwościach i perspektywach rozwoju „Biuletynu Polonistycznego” opowie sekretarz redakcji Olga Zakolska.
Otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" (wydarzenie towarzyszące konferencji "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności")
Zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Tour de Polonistyka" - tym razem do Olsztyna. O "Biuletynie Polonistycznym" opowiedzą Mariola Wilczak i Przemysław Górecki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.40 (Aula Teatralna im. Profesora Bohdana Głuszczaka, parter, Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). Będzie ono towarzyszyć ogólnopolskiej konferencji naukowej "Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności".